niedziela, 29 kwietnia 2018

[To warto wiedzieć] 17/2018

Podsumowanie wydarzeń ostatniego tygodnia, a w nim remont opuszczonej kamienicy, nowy mural, zmiany w tramwaju wodnym, otwarcie ofert na budowę dwóch hal sportowych, przebudowa ulic oraz start konsultacje na temat rewitalizacji.


  1. Kolejna kamienica odzyska blask - Moderator Inwestycje przygotowuje się do remontu kolejnej opuszczonej kamienicy. Tym razem wyremontowany zostanie budynek przy Chodkiewicza 5, który kilka lat temu miał wymieniony dach i od tego czasu stoi pusty.  2. Nowy mural - przy ulicy Pięknej, z okazji 672. urodzin miasta, namalowano nowy mural. Malunek przedstawia Bydgoszcz jako miasto otwarte i tolerancyjne. Projekt został wybrany w konkursie. Zdjęcie muralu - pierwsze zdjęcie w galerii.
  3. Zmiany w funkcjonowaniu tramwaju wodnego - w letnie, słoneczne weekendy na rejs Bydgoskim Tramwajem Wodnym jest więcej chętnych niż miejsc, dlatego zamiast zakupu nowego statku miasto zdecydowało się rozpocząć sprzedaż biletów również przez internet oraz w Bydgoskim Centrum Informacji. Dzięki temu wszyscy chętni będą mogli sobie lepiej zaplanować dzień i nie będą musieli stać w kolejce, a mimo to ostatecznie nie wejść na pokład. Ceny biletów nie ulegną zmianie w stosunku do roku ubiegłego (bilet normalny - 5 zł, ulgowy - 2,5 zł). Nie zmienią się również trasy, szczególnie linia słoneczna (Rybi Rynek - Tesco - Rybi Rynek) może być atrakcyjna do podziwiania bydgoskich inwestycji. Przy jej trasie obecnie buduje się najwyższy budynek mieszkalny w mieście, kończy się budowa jednego z najnowocześniejszych biurowców w mieście, niedawno zakończono budowę krytego lodowiska, a wkrótce rozpocznie się budowa nowej przystani klubu Lotto Bydgostia.
  4. Konsultacje społeczne na temat Gminnego Programu Rewitalizacji - 4 maja Urząd Miasta Bydgoszczy rozpoczyna konsultacje na temat Gminnego Programu Rewitalizacji (GPR). Przez miesiąc będą zbierane głosy dotyczące działań działań przede wszystkim w sferze społecznej, gospodarczej, przestrzenno-funkcjonalnej, technicznej oraz środowiskowej. W ramach GPR mają zostać zrealizowane między innymi 43 projekty inwestycyjne na kwotę ponad 220 mln na osiedlach Bocianowo - Śródmieście - Stare Miasto, Okole, Wilczak - Jary, Stary Fordon, Zimne Wody - Czersko Polskie. Więcej o konsultacjach i GPR w maju na Bydgoszcz w budowie.
  5. Otwarcie ofert na budowę hali sportowej przy ZSO nr 1 - 20 kwietnia otwarto oferty na budowę hali sportowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 przy Placu Wolności. Wpłynęły cztery oferty o wartości od 11 mln do 13,9 mln złotych, budżet zamawiającego wyniósł 9,2 mln złotych. Najniższą ofertę złożyła firma Kontbud z Bydgoszczy. Informacja powinna znaleźć się w ubiegłotygodniowym podsumowaniu tygodnia, nie znalazła się tam z powodu niedziałającej strony z przetargami.
  6. Otwarcie ofert na budowę hali przy ZSE - 20 kwietnia otwarto oferty na budowę hali sportowej przy Zespole Szkół Elektronicznych przy ulicy Karłowicza. Wpłynęły dwie oferty o wartości od 14 mln do 15,3 mln złotych, budżet zamawiającego wyniósł 9,9 mln złotych. Najniższą ofertę złożyła firma PUBR z Bydgoszczy. Informacja powinna znaleźć się w ubiegłotygodniowym podsumowaniu tygodnia, nie znalazła się tam z powodu niedziałającej strony z przetargami.
  7. Przetarg na przebudowę skrzyżowań - Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej ogłosił przetarg na przebudowę skrzyżowań Fordońskiej z Inflancką oraz Fordońskiej z Niewiteckiego. Inwestycje mają związek z budową nowego centrum handlowego przy Inflanckiej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz