niedziela, 22 kwietnia 2018

[To warto wiedzieć] 16/2018

Podsumowanie wydarzeń ostatniego tygodnia, a w nim wstępne koncepcje dla dużej inwestycji mieszkaniowej na Bocianowie, wybrany wykonawca przebudowy Teatru Kameralnego, duże inwestycje UTP,


 1. Wstępna koncepcja nowego kompleksu mieszkaniowego - Moderator Inwestycje zaprezentował dwie wstępne koncepcje dla terenów poprzemysłowych na Bocianowie. Jedna z nich zakłada budowę 12 budynków mieszkalnych o wysokości do 12 pięter w których znajdzie się do 1500 mieszkań. Inwestycja ma się zacząć za rok i potrwa 7/8 lat. Więcej o inwestycji przeczytacie tutaj.

 2. Nowy budynek UTP - Uniwersytet Techniczno-Przyrodniczy przygotowuje się do budowy nowego budynku dydaktycznego przy ulicy Kaliskiego. Inwestycja przeznaczona będzie dla wszystkich wydziałów uczelni, w środku znajdzie się również aula wykładowa dla około 400 studentów. Koszt inwestycji to około 47 mln złotych, z czego 30 mln pochodzić będzie z dotacji Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a 11 mln z Urzędu Marszałkowskiego.

 3. Wykonawca przebudowy Teatru Kameralnego wybrany - firma Ebud Przemysłówka wykona przebudowę i rozbudowę zespołu budynków Teatru Kameralnego, który znajduje się przy ulicy Grodzkiej. Obiekt zostanie przystosowany do pełnienia funkcji kulturalno-edukacyjnych. Wykonawca zdecydował się wykonać zadanie za niemal 26,5 mln złotych. Koniec prac zaplanowano na IV kwartał 2019 roku.

 4. Wstępna lista zabytków do remontu - Urząd Miasta opublikował wstępną listę zabytków, które otrzymają dotację na remont. Na liście znalazło się 14 obiektów, szacowany koszt robót budowlanych to 3,3 mln złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na remonty elewacji budynków przy Gdańskiej 88-90, Gdańskiej 107, Dworcowej 19, Garbary 16, Wrocławskiej 7, Śniadeckich 45, Grunwaldzkiej 53, Sienkiewicza/Chrobrego 18, pl. Weyssenhoffa 1, Pomorskiej 48, wymianę stolarki okiennej przy Gdańskiej 101, Grunwaldzkiej 53, renowację grobowca rodziny Garjnertów na cmentarzu parafii św. W. a Paulo, prace koncepcyjne i projektowe budynku parafii prawosławnej przy Nowym Rynku oraz konserwację drewnianych stalli w bydgoskiej Katedrze.
5 komentarzy:

 1. Coś brakuje tego budynku UTP na mapce..

  OdpowiedzUsuń
 2. Super że zostanie uporządkowane miejsce na BociaNovie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super to będą korki, no i nawijanie makaronu na uszy czarujących agentów, którzy będą chcieli ukryć niedogodność położonych blisko torów ;-)

   Usuń
  2. Jak ktoś lubi w mitte mieszkać to mu hałas nie przeszkadza. Przynajmniej ma wszędzie z buta. Natomiast powietrze do d... ale coś za coś

   Usuń
 3. Czy ktoś może wie co dalej z Nordic Astrum? Podobno w kwietniu miały być wznowione prace, czy wogóle ta budowa będzie kontynuowana?

  OdpowiedzUsuń