niedziela, 15 kwietnia 2018

[To warto wiedzieć] 15/2018

Podsumowanie wydarzeń ostatniego tygodnia, a w nim wybór wykonawcy dwóch inwestycji, start rewitalizacji parku na Wzgórzu Wolności, przetargi na budowę dróg rowerowych, przystani wioślarskiej, centrum demonstracyjnego oraz nowe magazyny w mieście.


 1. Wykonawca budowy trybuny toru regatowego - Urząd Miasta wybrał wykonawcę budowy hangaru na małe jednostki pływające oraz trybuny na terenie Toru Regatowego przy ulicy Witebskiej. Wykonawcą została firma EBUD - Przemysłówka. Firma była jedynym chętnym do realizacji inwestycji. Koszt budowy to niemal 4 mln złotych. Prace mają się zakończyć w ciągu 7 miesięcy od podpisania umowy.
 2. Wykonawca rewitalizacji parku na Wzgórzu Dąbrowskiego wybrany - Urząd Miasta wybrał wykonawcę rewitalizacji parku na Wzgórzu Dąbrowskiego. Wykonawcą została firma Rafan Ogrody. Koszt budowy to dokładnie 2,5 mln złotych. Prace mają się zakończyć do 30 listopada tego roku.
 3. Rewitalizacja parku na Wzgórzu Wolności rozpoczęta - firma Rafan Ogrody rozpoczęła grodzenie parku na Wzgórzu Wolności (na wysokości Zielonych Arkad), związane jest to ze startem rewitalizacji tego terenu. Więcej o inwestycji oraz zdjęcia pierwszych prac znajdziecie tutaj.
 4. Przetarg na budowę dróg rowerowych - Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej drugi raz ogłosił przetarg na budowę dróg rowerowych wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej. W poprzednim przetargu najtańsza oferta znacznie przekraczała budżet, mimo zwiększenia przez Radę Miasta Bydgoszczy kwoty dofinansowania potencjalny wykonawca nie zdecydował się przedłużyć terminu związania ofertą. 
 5. Przetarg na budowę przystani wioślarskiej - Urząd Miasta ogłosił przetarg na budowę przystani wioślarskiej dla klubu Lotto Bydgostia. Stary budynek zostanie rozbudowany. Prace budowlane mają się skończyć do 30 grudnia 2019 roku. Więcej o inwestycji wkrótce.
 6. Przetarg na budowę centrum demonstracyjnego - Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny ogłosił przetarg na budowę infrastruktury z funkcją centrum demonstracyjnego, fab labs, living labs. Budynek będzie miał około 5900 m2, jego budowa ma się zakończyć do 31 stycznia 2020 roku. Więcej o inwestycji przeczytacie tutaj.
 7. Nowe magazyny w Bydgoszczy - deweloper 7R przygotowuje się do budowy w całej Polsce magazynów typu Small Business Unit. Budynki dedykowane będą firmom potrzebujących mniejszych magazynów blisko centrów miast. W całej Polsce powstanie kilkanaście takich obiektów, jeden z nich ma powstać w Bydgoszczy. Póki co nie wiadomo gdzie powstanie.

18 kwietnia w samo południe przy dawnym dworcu towarowym na ulicy Rycerskiej odbędzie się prezentacja założeń nowej dużej inwestycji mieszkaniowej. Wręczona zostanie również nagroda dla zwycięzcy konkursu na nazwę inwestycji - Osiedle BociaNowe. Więcej o wydarzeniu przeczytacie tutaj.

3 komentarze:

 1. Czy brak komentarzy to reakcja na to co dzieje się w mieście? A dzieje się niewiele. I to w roku wyborczym. Szkoda.  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety ale niewiele będzie się dziać. Nie ma kto pracować, firmy mają zamówień na dwa lata do przodu. Dopiero w 2020 roku będzie tak że do przetargu zgłosi się parę firm a dzisiaj to całujemy w rączkę każdego kto będzie cokolwiek chciał zrobić

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam czy powstanie w Bydgoszczy Nordic Astrum na Babiej Wsi?
  Czy inwestor się wycofał.
  Prezydent Bruski skierował sprawę do prokuratury.
  Co dalej z budową.

  OdpowiedzUsuń