wtorek, 2 stycznia 2018

[S5] Pierwsze loty dronem

W ostatnich tygodniach grudnia baza sprzętowa wykorzystywana do przygotowywania relacji na  stronę Bydgoszcz w budowie wzbogaciła się o drona. Wielokrotnie prosiliście o więcej zdjęć budowy drogi ekspresowej wykonywanych z powietrza, dlatego pierwszą poprawę pogody wykorzystałem na przygotowanie relacji z budowy obwodnicy Bydgoszczy
Droga ekspresowa S5 ma połączyć autostradę A1 w Nowych Marzach z autostradą A2 w okolicach Poznania. Odcinek w województwie wielkopolskim został oddany do użytku w maju ubiegłego roku. Na terenie województwa kujawsko-pomorskiego prace trwają na całej niemal 130 kilometrowej trasie.
Pogoda w ostatnią sobotę 2017 roku pozwoliła na kilka lotów nad budową pomiędzy Borównem, a Brdą na wysokości Tryszczyna. Jest to niemal cały odcinek nr 3. Odcinek ma długość 14,7 km, prace w tym rejonie trwają od prawie pół roku, planowane zakończenie inwestycji to maj 2019 roku. Inwestycja realizowana jest przez konsorcjum firm Intercor i Trakcja. Powstaną na nim trzy węzły - Bydgoszcz Północ, Maksymilianowo, Bydgoszcz Opławiec. Zdjęcia tego ostatniego pojawią się na stronie przy okazji oblotu nad drugą częścią obwodnicy.

Poniżej możecie zobaczyć jak procentowo przedstawiają się postępy na całej długości drogi ekspresowej S5 w województwie kujawsko-pomorskim
Autor: Tomasz

Poniżej umieszczona została mapa z dokładną lokalizacją zrobionych zdjęć. Numery na mapie odpowiadają numerom na zdjęciach (lewy dolny róg):


Okolice węzła Bydgoszcz Zachód

Widok w stronę Gdańska 
Widok w stronę PoznaniaWidok w stronę Gdańska

Widok w stronę Poznania


Okolice węzła Maksymilianowo

Widok w stronę Gdańska


Odcinek od drogi wojewódzkiej nr 244 do mostu przez Brdę


Widok w stronę Poznania

Widok w stronę Gdańska


Widok w stronę Poznania

Widok w stronę Gdańska

Widok w stronę Poznania
Coraz silniejsze podmuchy wiatru nie pozwoliły na oblot dalszego odcinka obwodnicy Bydgoszczy. Zdjęcia pojawią się w późniejszym terminie.

10 komentarzy:

 1. Zdjęcie 06- ale ta trasa potrafi jeszcze ciągle 'oszukiwać'- udawać niewinną poboczną dróżkę absolutnie nie potrzebującą rozbudowy :) Tak samo bywało na gotowym od dawna odcinku obwodnicy -a dziś nie da się życia wyobrazić bez obecnej jej formy. Chociaż asfaltowej powierzchni łącznie z serwisówką jest tam ze 4 razy więcej niż kiedyś to czasem bywa nie mniej tłoczno niż 10 lat temu za poprzedniego stanu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Super zdjęcia. Teraz jest szansa na zdjęcia z góry bunkra koło Dąbrówki Słupskiej i z całego odcinka 6.
  Dużo zdrowia w Nowym Roku.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja też czekam na zdjęcia z odcinka nr 6 - najbardziej zaawansowanego, z lotu ptaka wszystko wygląda inaczej. A ta fotorelacja naprawdę super ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odcinek, który mam najbliżej domu. Zobaczymy jak będzie z pogodą, liczę że na jednym ladowaniu uda się zaliczyć odcinki 4,5,6 i może obwodnicę Znina

   Usuń
  2. Uprzedzam, że jest dużo błota ;) które wciąga podobnie jak fotografowanie.

   Usuń
  3. Już się na początku listopada topiłem w okolicy Szubina, teraz przelecę górą. Byle było gdzie wystartować ;)

   Usuń
 4. Wielka szkoda że most przez Brde będzie zwykły zelbetowy. Straciliśmy szansę na fajną konstrukcję.Liczylem na most łukowy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Takie uroki inwestycji realizowanej w trybie "zaprojektuj i wybuduj". Trzeba zrobić możliwie najtańszy projekt aby wygrać cały przetarg. Ale inwestycja realizowana jest zdecydowanie szybciej - jeden przetarg mniej.

   Usuń
 5. Podobno wiadukt nad torami w Maksymilianowie będzie lukowy i bardzo duży.

  OdpowiedzUsuń