czwartek, 11 stycznia 2018

[Immobile K3] Czas na elewację

Kończą się prace przy wznoszeniu biurowca Immobile K3 przy placu Kościeleckich, jednocześnie rozpoczynają się prace przy elewacji. Zapraszam na kolejny spacer po budowie najnowocześniejszego biurowca w centrum BydgoszczyImmobile K3 to 7-kondygnacyjny, 4 piętrowy biurowiec o łącznej powierzchni najmu około 8800 metrów kwadratowych. Inwestycja CDI Konsultanci Budowlani realizowana jest między innymi przez Projprzem Budownictwo.
Budynek powstaje przy jednym z ważniejszych placów dla komunikacji miejskiej - przy placu Kościeleckich z którego odjeżdżają wszystkie nocne linie autobusowe i kilka dziennych. W miejscu dzisiejszej budowy krzyżowały się ponad 200 lat temu fosa miejska i fosa zamkowa (wyniki prac archeologicznych znajdziecie tutaj). Po ich zasypaniu pełnił rolę między innymi dworca autobusowego i parkingu. Inwestycja znajduje się kilkaset metrów od Starego Rynku.
Nowy obiekt oprócz 7200 m2 przestrzeni biurowej będzie oferował około 1600 m2 powierzchni handlowo-usługowej, na dwóch kondygnacjach podziemnych znajdzie się parking dla 80 samochodów. Poszczególne kondygnacje powstają w taki sposób, żeby przyszli najemcy mogli dowolnie dostosować przestrzeń dla własnych celów. Budynek zostanie wyposażony w inteligentny system zarządzania budynkiem, klimatyzację, dwie niezależne linie zasilające oraz parking rowerowy z zapleczem sanitarnym i prysznicami.
Kilkanaście dni temu z budowy zniknął jeden z dwóch żurawi. Od ulicy Magdzińskiego zaczęło się pojawiać rusztowanie, które będzie wykorzystywane przy montażu elewacji. 


Taras rozciągający się wokół części ostatniego piętra
Zdjęcia wykonane 8.01.2018, nad zabudową i drzewami rozciąga się warstwa smogu, tego dnia stężenie niektórych pyłów było 1000% wyższe niż norma

9 komentarzy:

 1. jak zawsze świetne zdjęcia !!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Wiadomo coś o tym Starbucksie tam???

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy w środku budynku planowane jest patio? Jeśli tak, to mam nadzieje że będzie dostępne również z punktów usługowych?:) co do okolicy, teraz czas na plac koscieleckich!:) następnie działki za biurowcem i pozostałości targowiska

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem czy można to określić jako patio, bo będzie to sięgało pierwszego piętra. Parter będzie pod dachem, wyżej będzie jakby studnia.

   Usuń
  2. W mieście jest problem żeby wyciąć stare drzewa. Więc nie spodziewałbym się jakiś zmian zauważalnych w okolicach placu kościeleckich.

   Usuń
 4. A Plac Kościeleckim w tym roku ?

  OdpowiedzUsuń