poniedziałek, 29 stycznia 2018

[Mieszkaniowy plac budowy] Skrzetusko, Babia Wieś, Śródmieście

Ostatnia część styczniowego objazdu po inwestycjach mieszkaniowych. Tym razem została przedstawiona jedna budowa na Skrzetusku, trzy na Śródmieściu i dwie na Babiej WsiPod opisem i wizualizacją umieszczony został zrzut z mapy inwestycji z dokładną lokalizacją. W opisie inwestycji znajdziecie również informację o aktualnej ilości wolnych lokali.

Osiedle Paryskie (Skrzetusko) - zespół sześciu budynków mieszkalnych wielorodzinnych. Trwa budowa piątego oraz szóstego budynku, inwestycję prowadzi firma Budlex. Ostatnie zdjęcia inwestycji pojawiły się na stronie w październiku. Wolnych mieszkań: 27/81 w piątym budynku (stan na 28.01.2018)
Źródło: ofertymieszkan.pl

Villa Chwytowo (Śródmieście) - inwestycja realizowana przy ulicy Chwytowo, w pobliżu ulicy Poznańskiej. Budynek przy Chwytowo to czterokondygnacyjny budynek mieszkalny w którym znajdzie się 15 mieszkań i lokal usługowy oraz budynek oficyny w którym znajdzie się 8 mieszkań. Inwestorem jest firma ECP Developer. Obecnie trwają prace wykończeniowe. Ostatnia relacja z budowy pojawiła się na stronie w październiku. Wolnych mieszkań: 8/23 (stan na 28.01.2018)
Źródło: Sfera Nieruchomości

Poznańska 24 (Śródmieście) - inwestycja Rodźko Dewelopment w miejscu wyburzonego niewielkiego domku. Obiekt przy Poznańskiej to pięciokondygnacyjny budynek mieszkalny w którym znajdzie się 49 mieszkań. Ostatnie zdjęcia inwestycji pojawiły się na stronie w październiku. Wolnych mieszkań: 9/49 (stan na 28.01.2018)
Źródło: rodzko.com.pl

Czartoryskiego 18 (Śródmieście) - inwestycja w pobliżu Wyspy Młyńskiej. Budynek przy Czartoryskiego to czterokondygnacyjny budynek mieszkalny w którym znajdzie się 20 mieszkań. W ubiegłym roku przeprowadzono prace archeologiczne, pojawił się kontener i toi toi co może zwiastować szybkie rozpoczęcie prac. Ostatnie zdjęcia inwestycji pojawiły się na stronie w lipcu. Ilość wolnych mieszkań: brak danych
Źródło: Rynek Pierwotny
Toruńska 28a (Babia Wieś) - dwa 8-piętrowe budynki wielorodzinne na tyłach Kinoteatru Adria, inwetorem jest firma Optal Developer. W budynkach znajdzie się 138 mieszkań o powierzchni od 25 do 86 m2. Budynki powstaną w miejscu dawnej siedziby zarządu rejonowego Ligi Obrony Kraju oraz Koła Strzeleckiego, Sportów Proobronnych i Obrony Terytorialnej LOK "Pogranicznik". Inwestycja ma się zakończyć w II kwartale 2019 roku. Ostatnie zdjęcia wyburzeń pojawiły się na stronie w październiku. Wolnych mieszkań: 85/138 (stan 28.01.2018)
Źródło: optaldeveloper.com.plRiver Tower (Babia Wieś) - budynek wielorodzinny w pobliżu hali Łuczniczka i lodowiska Torbyd. Inwestorem jest firma KWK Contruction, w budynku znajdzie się 128 mieszkań. Ostatnie zdjęcia inwestycji pojawiły się w grudniu, kolejne powinny się pojawić w przyszłym tygodniu (jeśli pogoda na to pozwoli). Wolnych mieszkań: 66/128 (stan 28.01.2018)
Źródło: KWK Construction
Na Babiej Wsi budowany jest jeszcze jeden wysoki budynek mieszkalny - Nordic Astrum, jednak po tym jak w listopadzie w pobliżu pękła ulica i domek mieszkalny wstrzymano prace ziemne. Wstrzymanie prac ziemnych na tym etapie budowy drastycznie spowolniło tempo prac i od ostatniej relacji niewiele się zmieniło (nie wszystko jednak widać z ulicy)
Źródło: Nordic Development

15 komentarzy:

 1. Czartoryskiego 18 - w ofertach pośredników pozostaje 11 wolnych mieszkań.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Staram się ustalać liczbę wolnych mieszkań na podstawie strony inwestycji ze względu na fakt, że czasami nie wszystkie mieszkania są dostępne na stronie pośrednika

   Usuń
 2. Wiadomo kiedy rusza prace przy NA?

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie potrafię zrozumieć dlaczego poziom prezentacji inwestycji mieszkaniowych w Bydgoszczy jest tak niski... Przecież poza kilkoma wyjątkami wizualizacje mieszkaniówki to jest jakaś tragedia - jakby "robione na Paincie" przez dzieci w podstawówce - z całym szacunkiem dla dzieci w podstawówce. To jest przecież pierwszy kontakt potencjalnych klientów z ofertą, główna dźwignia sprzedaży dla inwestycji, a to co widzę na wizualizacjach po prostu odpycha... Przy małych inwestycjach koszt wizualizacji to są promile w koszcie całej inwestycji, a przy takim River Tower to jest całkowicie niezauważalne. Za to zauważalne są dopiero tragiczne ujęcia River Tower które wyglądają jak "screen'y z ArchiCADa" albo gra komputerowa z lat 90...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do tego brak cen na stronach, strona nordic astrum "w przygotowaniu". Czesto nie wiadomo nawet, na na ktora strone bedzie widok z okien. Byc moze jest taki popyt ze nie potrzeba marketingu?!

   Usuń
  2. Pracujemy nad nowymi funkcjami na stronie, dziękuję za podsunięcie problemu z brakiem informacji odnośnie kierunku widoku z okien :)

   Usuń
 4. Villa Chwytowo nadaje się do sądu, a nie do zamieszkania! Budynek wygląda zupełnie inaczej, niż na wizualizacjach. Oczywiście materiałowo jest gorzej, a nie lepiej. Ale inna jest nawet kolorystyka. Zamiast dostojnego granatu - pastelowy niebieski. Balustrady zbiedniały, jak te na Torbydzie. Żenada, co się teraz w Bydgoszczy wyrabia. Z nowych inwestycji jedynie Arkada Business Park trzyma poziom (chociaż jeszcze nie skończyli, ale materiały elewacyjne są takie, jak na wizualizacjach).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety dobrze to nie wygląda. Kojarzy mi się z tęczowymi blokami z wielkiej płyty na krótko po termomodernizacji... Tam też są jakieś niby płytki jasne a w rzeczywistości oczywiście zwykły tynk. Niestety ale te najtańsze oferty są często po około 4200zł za metr więc na czymś deweloper musi oszczędzać - na elewacji jest chyba najłatwiej.

   Usuń
  2. Zdecydowanie mało willowa ta "Villa" ;) Jedyny plus jaki widzę to utrzymanie i "wyprostowanie" pierzei. Poza tym, budynek wygląda bardzo słabo i tanio, jak sprzed ćwierćwiecza. Niestety.

   Usuń
 5. Czy to prawda, że zaczęto już budowę drugiego biurowca Arkada Business Park?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, podobno szukają kupca na ten teren.

   Usuń
 6. Te zarzuty to prawda, ale developerka to takie strzyzenie owiec jak najniższym kosztem...Nie przypadkowo co niektórzy z branzy śmieją się, że wielka płyta postoi dłuzej niż te wszytskie pseudo apartamenty za 6 tyś/m.

  OdpowiedzUsuń
 7. Optal Developer zaktualizował dziś stronę, w inwestycji Toruńska 28a sprzedane 91 mieszkań, wolne 47!

  OdpowiedzUsuń
 8. Czekamy na artykuły o CDI i Moderatorze :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Czy wiadomo coś na temat planu zagospodarowania terenu po Browarach obok inwestycji Toruńska 28A? Jaka przestrzeń dzieli Budynek A od tego terenu?

  OdpowiedzUsuń