środa, 15 lutego 2017

[Na budowie] Immobile K3

Tegoroczna zima pozwala bez większych problemów prowadzić prace budowlane. Na budowanie jednego z najnowocześniejszych biurowców w Bydgoszczy prace idą szybko. Niedawno zmontowano drugi żuraw, budowa dotarła już na poziom gruntu. Kolejny już raz dzięki uprzejmości firmy CDI Konsultanci Budowlani miałem okazję odwiedzić budowę
Immobile K3 to 7-kondygnacyjny budynek biurowy z powierzchniami klasy A o łącznej powierzchni najmu około 8800 metrów kwadratowych, budowany jest przez firmę CDI Konsultanci Budowlani. Budynek będzie miał dwie kondygnacje podziemne, które zostaną przeznaczone pod parking, na kondygnacjach naziemnych znajdzie się miejsce dla biur i usług. Podczas mojej wizyty najwięcej pracowników pracowało na poziomie "0", czyli tam gdzie będzie miejsce dla usług. Prace również trwają na kondygnacjach podziemnych.
Budowa prowadzona jest w miejscu gdzie ponad 200 lat temu krzyżowały się dwi fosy - zamkowa i miejska (o pracach archeologicznych można poczytać tutaj). W następnych latach mieścił się tutaj dworzec autobusowy, a tuż przed budową parking. Biurowiec budowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie jednego z ważniejszych węzłów przesiadkowych, w dzień swoją pętle ma tutaj kilka linii autobusowych, w nocy wyruszają na trasy wszystkie linie nocne.
Planowo budowa ma się zakończyć na wiosnę przyszłego roku.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza