czwartek, 2 lutego 2017

Mieszkaniowy plac budowy: zimowy przegląd inwestycji cz.1

Na 1,5 miesiąca przed targami mieszkaniowymi wraca cykl wpisów "mieszkaniowy plac budowy". W ciągu najbliższych kilku tygodni postaram się pokazać Wam wszystkie budowy w Bydgoszczy, Osielsku i Niemczu. Na początek osiem inwestycji przy ulicach Kaszubskiej, Wysokiej, Powstańców Warszawy, Szpitalnej, Glinki, Grunwaldzkiej oraz SłowiańskiejPrzed jesiennymi targami pokazałem Wam 65 inwestycji w budowie i planowanych. W zimowym przeglądzie na pewno nie pojawią się zdjęcia inwestycji planowanych, które pojawiły się jesienią. Wzorem poprzednich wpisów każdą inwestycją znajduje się zrzut z mapy inwestycji z dokładną lokalizacją budowy oraz wizualizacja (jeśli jest dostępna). Od obecnego przeglądu będę również podawał liczbę wolnych mieszkań w formie X/Y, gdzie X to liczba wolnych mieszkań, a Y to łączna liczba mieszkań

Kaszubska 13 (Bocianowo) - budynek mieszkalny wielorodzinny powstający na Bocianowie. Inwestorem budynku posiadającego 21 mieszkań jest WTK Invest. Ostatnie zdjęcia pojawiły się na stronie w październiku. Ilość wolnych mieszkań: 11/21 (stan 27.01.2017)
Źródło: kaszubska13.pl

Panorama (Błonie) - budynek mieszkalny z 85 mieszkaniami zlokalizowany na osiedlu Błonie w pobliżu jednostki NATO, szpitala pulmonologicznego oraz jednego z wydziałów Uniwersytetu Techniczno-Przyrodniczego. Inwestorem jest Arkada-Invest, poprzednia relacja z budowy pojawiła się na stronie we wrześniu. Ilość wolnych mieszkań: 3/85 (stan 27.01.2017)
Źródło: Arkada-Invest


Horyzont (Kapuściska) - nowa inwestycja firmy Arkada-Invest. Zespół dwóch budynków mieszkalnych ze 124 lokalami powstającymi na Kapuściskach przy ulicy Szpitalnej. We wrześniu pokazałem jedną wizualizację, nie były znane szczegóły inwestycji. Ilość wolnych mieszkań: 97/124 (stan 27.01.2017)Źródło: Arkada-Invest
Zielone Tarasy (Wyżyny) - zespół dwunastu budynków mieszkalnych wielorodzinnych, których inwestorem jest Budlex. Osiem z nich zostało już ukończone, trwa budowa dwóch kolejnych z łącznie 114 mieszkaniami. Ostatnie zdjęcia inwestycji pojawiły się na stronie we wrześniu. Ilość wolnych mieszkań: 21/114 (stan 27.01.2017)
Źródło: budlex.pl

Leśny Zakątek 2 (Zawisza) - kolejny etap inwestycji Pomorskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Wcześniej, po sąsiedzku, zakończyły się prace przy budowie Leśnego Zakątka (trzy budynki). Obecnie rozpoczął się drugi etap w ramach którego powstanie kolejne pięć budynków, obecnie prowadzona jest sprzedaż na trzy z nich (101 mieszkań). Ostatnie zdjęcia pojawiły się na stronie we wrześniu. Ilość wolnych mieszkań: 45/101 (stan 27.01.2017)
Źródło: psm.bydgoszcz.pl
Osiedle Impresja (Zawisza) - zespół czterech budynków mieszkalnych w pobliżu wcześniej prezentowanego Leśnego Zakątka, inwestorem jest Red Co. Budowa pierwszego (prawy dolny róg na wizualizacji) już się zakończyła. Obecnie powstają dwa budynki (budynki ustawione na ukos na wizualizacji) w których znajdzie się łącznie 112 mieszkań. Ostatnie zdjęcia tej inwestycji pojawiły się na stronie we wrześniu. Ilość wolnych mieszkań: 80/112 (stan 27.01.2017)
Źródło: red-co.net

Grunwaldzka 62 (Okole) - zespół dwóch budynków mieszkalnych budowanych na Okolu. Ostatnie zdjęcia pojawiły się na stronie we wrześniu. Ilość wolnych mieszkań: brak danych

Źródło: Archouse
Słowiańska (Wzgórze Wolności) - budynek mieszkalny w kształcie litery C na tyłach galerii handlowej Zielone Arkady. Inwestorem jest SM Budowlani, kilka tygodni temu wycięto drzewa, wkrótce powinna ruszyć budowa 94 mieszkań. Ostatnie zdjęcia pojawiły się na stronie w październiku jako zapowiedź inwestycji. Ilość sprzedanych mieszkań: 39/94 (2.02.2017)

Źródło: smbudowlani.pl
Kolejny mieszkaniowy plac budowy w poniedziałek lub wtorek.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza