czwartek, 12 października 2017

[River Tower] Połowa wysokości

Budowa najwyższego budynku mieszkalnego w Bydgoszczy postępuje w szybkim tempie. Przyszły 65-metrowy apartamentowiec wkrótce osiągnie połowę swojej docelowej wysokościApartamentowiec River Tower to 19 piętrowy budynek powstający na Babiej Wsi, przy przystanku tramwaju wodnego i hali Łuczniczka. Wcześniej w tym miejscu znajdowały się zarośnięte tereny należące do Polskiego Związku Wędkarskiego.
Inwestycja firmy KWK Construction będzie miała 65 metrów wysokości. Budynek będzie się składał z dwóch trzonów, które będą sprawiać wrażenie dwóch wież. Każdy trzon zostanie wyposażony w dwie klatki schodowe. Budynek nie ma kondygnacji podziemnych, dlatego parkingi dla mieszkańców zostaną ulokowane na pierwszych trzech kondygnacjach, ponadto na parterze przewidziana jest restauracja. Na piętrach od trzeciego do piątego pojawią się pierwsze lokale mieszkalne oraz komórki lokatorskie, na szóstym oprócz lokali mieszkalnych przewidziana jest siłownia i sala zabaw do wykorzystania wyłącznie przez mieszkańców. Kolejne kondygnacje w pełni będą przeznaczone na mieszkania. River Tower powstaje kilka metrów od brzegu Brdy, dlatego tuż obok budynku powstanie mini marina, która będzie przedłużeniem przystanku tramwaju wodnego.

W budynku planowanych jest 128 mieszkań. Wszystkie lokale są oferowane w czterech stopniach wykończenia, najwyższy stopień będzie oznaczał mieszkanie gotowe od razu do zamieszkania. Części wspólne będą zachowane w chłodnym klimacie, wykończone zostaną betonem, szkłem oraz fototapetami.

Dzisiejszy wpis to również część jesiennego przeglądu inwestycji mieszkaniowych. Do tej pory zaprezentowano budowy wewnątrz niebieskiego wielokąta na poniższej mapie, budowę Nordic Astrum oraz inwestycje wewnątrz czerwonego wielokąta (z wyłączeniem Nordic Astrum, River Tower i Platanowy Park)

Kolejny wpis z serii pojawi się na stronie w poniedziałek tj. 16-10-2017. Będzie to relacja z targów mieszkaniowych, a dzień później zaprezentowane zostaną inwestycje w zachodniej części miasta

5 komentarzy:

 1. Pojawi się również relacja z Planatowego Parku? Fordon na koniec?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno pojawią się te inwestycje. Platanowy Park na pewno będzie połączony z przejściem po budowie. Jeśli czas w weekend pozwoli to Fordon objadę i relacja pojawi się w środę. Platanowy Park raczej po 22.10, bo wątpię żeby w sobotę miał mnie kto oprowadzić po budowie, a następny tydzień jestem nieosiągalny ;)

   Usuń
 2. Czy mozna by uzyskac ceny za m2 pod inwestycjami? Dlaczego deweloperzy ukrywaja ceny swoich inwestycji? Nie ma ich na stronach prezentujacych inwestycje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od dłuższego czasu przymierzam się do zmian w wyglądzie strony. Może i dla cen znajdzie się miejsce? ;)

   Nie znam niestety powodów dla których deweloperzy nie podają cen na stronie, ale wydaje mi się że jest to spowodowane ich płynnością. W miarę postępów na budowie te ceny ulegają modyfikacją.

   Usuń
  2. Dzieki. Ceny bardzo by sie przydaly. Inaczej trzeba dzwonic i pytac. To uciazliwe przy takiej ilosci inwestycji w miescie.

   Usuń