środa, 11 października 2017

[Mieszkaniowy plac budowy] Od centrum do Bydgoszcz Wschód

Kolejna odsłona jesiennego przeglądu inwestycji mieszkaniowych w Bydgoszczy. Tym razem zaprezentowano budowy na obszarze ograniczonym ulicą Wrocławską (od zachodu) i stacją przesiadkową Bydgoszcz Wschód. Łącznie 16 inwestycjiPoczątek jesieni to dobry czas na aktualizację zdjęć na budowach mieszkaniowych w Bydgoszczy. Podobnie jak w lipcu Bydgoszcz została podzielona na cztery strefy: górny taras (bez Błonia), centrum (od ronda Grunwaldzkiego do Bydgoszcz Wschód), Fordon i zachód. Oprócz tego, w osobnych wpisach, zostanie zaprezentowanych kilka największych inwestycji, relacja z targów mieszkaniowych oraz inwestycje planowane. Łącznie w ciągu następnych kilku(nastu) dni na Bydgoszcz w budowie będziecie mogli zobaczyć niemal 100 inwestycji w realizacji lub w planach.
Przegląd pojawia się na Bydgoszcz w budowie od poniedziałku 09-10-2017, na początek zostały zaprezentowane inwestycje wewnątrz niebieskiego wielokąta (na poniższej mapie), we wtorek 10-10-2017 pojawił się wpis dotyczący Nordic Astrum. Dzisiaj kolejne 16 inwestycji, tym razem wewnątrz czerwonego wielokąta (bez River Tower i Platanowy Park).


Pod opisem i wizualizacją umieszczony został zrzut z mapy inwestycji z dokładną lokalizacją. W opisie inwestycji znajdziecie również informację o aktualnej ilości wolnych lokali.

Leśny Zakątek 2 (Zawisza) - kolejny etap inwestycji Pomorskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Wcześniej, po sąsiedzku, zakończyły się prace przy budowie Leśnego Zakątka (trzy budynki). Trwa drugi etap w ramach którego powstanie kolejne pięć budynków, obecnie prowadzona jest sprzedaż na trzy z nich (101 mieszkań). Ostatnie zdjęcia pojawiły się na stronie w lipcu. Wolnych mieszkań: 32/140 (stan 10.10.2017)
Źródło: psm.bydgoszcz.plOsiedle Impresja (Zawisza) - zespół czterech budynków mieszkalnych w pobliżu wcześniej prezentowanego Leśnego Zakątka, inwestorem jest Red Co. Budowa pierwszego i drugiego (od drogi) już się zakończyła. Trwają prace przy elewacji trzeciego budynku oraz wznoszenie konstrukcji czwartego. Ostatnie zdjęcia tej inwestycji pojawiły się na stronie w lipcu. Obecnie sprzedawane są mieszkania w budynku gdzie trwa praca przy elewacji. Wolnych mieszkań: 36/56 (stan 10.10.2017)
Źródło: red-co.net
City Park (Bocianowo) - zespół budynków mieszkalnych powstających przy ulicy Chodkiewicza w pobliżu Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Inwestycja prowadzona jest przez IQ Development. Kończy się budowa drugiego budynku z 50 mieszkaniami, zakończono wyburzenia pod trzeci, ostatni etap inwestycji. Ostatnia relacja z budowy pojawiła się na stronie w lipcu. Wolnych mieszkań: brak danych, strona dewelopera w momencie publikacji nie działała (stan 11.10.2017)
Źródło: iqdevelopment.pl

Melody Park (Bocianowo) - budynek mieszkalny powstający na do tej pory zdegradowanym terenie w pobliżu niewielkiego zbiornika wodnego. Tuż obok kampusu Akademii Muzycznej, którego budowa powinna rozpocząć się w przyszłym roku. Inwestorem jest Folwark Deweloper. W budynku powstają 74 mieszkania. Ze względu na trwające prace na przyszłej drodze dojazdowej nie było jak podejść zrobić więcej zdjęć. Ostatnia relacja z budowy pojawiła się na stronie w lipcu. Wolnych mieszkań: 45/74 (stan na 10.10.2017)
Źródło: Folwark Deweloper


Villa Silentium (Bielawy) - budynek mieszkalny wielorodzinny powstający na Bielawach przy ulicy Cichej. Inwestycję prowadzi firma Mertis, w budynku powstaną 24 mieszkania. Obecnie trwają prace wokół budynku. Poprzednia relacja na stronie pojawiła się w lipcu. Wolnych mieszkań: 7/24 (stan na 10.10.2017)
Źródło: cicha.com.pl
Osiedle Paryskie (Skrzetusko) - zespół sześciu budynków mieszkalnych wielorodzinnych. Trwa budowa piątego budynku, inwestycję prowadzi firma Budlex. Ostatnie zdjęcia inwestycji pojawiły się na stronie w lipcu. Wolnych mieszkań: 31/81 w piątym budynku (stan na 10.10.2017)
Źródło: ofertymieszkan.pl

Osiedle Filmowe (Kapuściska) - budynek mieszkalny zlokalizowany przy ulicy Toruńskiej. Budowa została podzielona na dwa etapy w których łącznie znajdzie się 156 mieszkań, kończy się budowa drugiej części. Inwestycję prowadzi Optal Developer. Ostatnia relacja z budowy pojawiła się na stronie w lipcu. Wolnych mieszkań: 1/78 (stan na 10.10.2017)
Źródło: optaldeveloper.com.pl

Villa Chwytowo (Śródmieście) - nowa inwestycja przy ulicy Chwytowo, w pobliżu ulicy Poznańskiej. Budynek przy Chwytowo to czterokondygnacyjny budynek mieszkalny w którym znajdzie się 15 mieszkań i lokal usługowy oraz budynek oficyny w którym znajdzie się 8 mieszkań. Inwestorem jest firma ECP Developer. Kończą się prace przy wznoszeniu konstrukcji budynku od ulicy Chwytowo. Ostatnia relacja z budowy pojawiła się na stronie w lipcu. Wolnych mieszkań: 11/23 (stan na 10.10.2017)
Źródło: Sfera Nieruchomości
Poznańska 24 (Śródmieście) - nowa inwestycja Rodźko Dewelopment w miejscu wyburzonego niewielkiego domku. Budynek przy Poznańskiej to pięciokondygnacyjny budynek mieszkalny w którym znajdzie się 49 mieszkań. Ostatnie zdjęcia inwestycji pojawiły się na stronie w lipcu. Wolnych mieszkań: 13/49 (stan na 10.10.2017)
Źródło: rodzko.com.pl

Poznańska 25 (Śródmieście) - kolejna inwestycja Rodźko Dewelopment przy ulicy Poznańskiej. Działka znajduje się naprzeciwko inwestycji pokazanej wyżej (Poznańska 24). Nie są znane jeszcze szczegóły inwestycji, obecnie trwają prace archeologicznePrzy IV Śluzie (Wilczak) - kolejna inwestycja Red Co, tym razem przy ulicy Wrocławskiej, przy IV śluzie na Starym Kanale Bydgoskim. Budowa rozpoczęła się pod koniec września, w tym miejscu mają powstać dwa budynki wielorodzinne. W pierwszym przewidziane jest 65 mieszkań, w drugim 45. Pod budynkami znajdować się będą hale garażowe. Inwestycja nie była wcześniej prezentowana na stronie. Wolnych mieszkań: 93/110 (stan 10.10.2017)

Źródło: Red CoHetmańska 8 (Bocianowo) - budynek mieszkalny wielorodzinny powstający na Bocianowie przy ulicy Hetmańskiej. Nie są znane szczegóły tej inwestycji, jeśli ktoś takie informacje posiada to proszę o kontakt lub pozostawienie komentarza. Ostatnie zdjęcia inwestycji pojawiły się w lipcu. Wolnych mieszkań: brak danychKaszubska 13 (Bocianowo) - budynek mieszkalny wielorodzinny powstający na Bocianowie. Inwestorem budynku posiadającego 21 mieszkań jest WTK Invest. Obecnie trwają prace wykończenioweOstatnie zdjęcia pojawiły się na stronie w lipcu, była to wizyta na budowie. Ilość wolnych mieszkań: 7/21 (stan 10.10.2017)
Źródło: kaszubska13.pl
Toruńska 28a (Babia Wieś) - dwa 8-piętrowe budynki wielorodzinne na tyłach Kinoteatru Adria, inwetorem jest firma Optal Developer. W budynkach znajdzie się 138 mieszkań o powierzchni od 25 do 86 m2. Zakończyło się wyburzanie dawnej siedziby zarządu rejonowego Ligi Obrony Kraju oraz Koła Strzeleckiego, Sportów Proobronnych i Obrony Terytorialnej LOK "Pogranicznik". Inwestycja ma się zakończyć w II kwartale 2019 roku. Ostatnie zdjęcia wyburzeń pojawiły się na stronie w lipcu. Wolnych mieszkań: 85/138 (stan 10.10.2017)

Źródło: optaldeveloper.com.pl
Awiator (Bartodzieje) - inwestycja firmy AWZ Deweloper, która będzie realizowana na Bartodziejach przy ulicy Koszalińskiej, w okolicach Skłodowskiej-Curie. Wcześniej w tym miejscu znajdował się parking. W budynku planowanych jest 87 apartamentów od 35 do 110 m2 na 11 kondygnacjach. Budynek osiągnie wysokość 36 metrów, mniej więcej tyle ile sąsiednie bloki. Zapowiedź inwestycji pojawiła się w marcu. Wolnych mieszkań: 60/87 (stan 10.10.2017)
Źródło: AWZ Deweloper
Boczna 1 (Bartodzieje) - inwestycja firmy Budstol-Invest, która będzie realizowana na Bartodziejach na rogu ulic Bocznej i Łęczyckiej. Wcześniej w tym miejscu znajdował się niewielki domek W budynku planowanych jest 25 mieszkań od 25 do 100 m2. Zapowiedź inwestycji pojawiła się w marcu. Wolnych mieszkań: 21/25 (stan 10.10.2017)
Źródło: budstol-invest.pl
Jeśli pogoda pozwoli na zrobienie nowych zdjęć to kolejny wpis z serii "jesienny przegląd inwestycji mieszkaniowych" pojawi się w czwartek 12-10-2017.

5 komentarzy:

 1. 2 etap IQ na Chodkiewicza z zostały 3 mieszkania, chwalili się kilka dni temu na Fb.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja naliczyłem 10 mieszkań dostępnych na stronie.

   Usuń
  2. Faktycznie na stronie jest informacja o trzech, jednak na liście jest 5 (reszta to wejście U, więc jak rozumiem usługi)

   Usuń
 2. Budlex, Folwark i IQ na Chodkiewicza cieszą. Oby tylko powstało tam miasto, a nie zamknięte osiedle. Coś Krystianie wiesz? Będą to grodzone inwestycje?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. IQ jest już ogrodzone. Melody będzie na pewno ogrodzone, nie wiem jak z Budlexem

   Usuń