poniedziałek, 9 października 2017

[Mieszkaniowy plac budowy] Górny taras

Jesienny przegląd inwestycji mieszkaniowych w Bydgoszczy czas zacząć. W kolejnych dniach pojawi się kilka wpisów poświęconych tylko mieszkaniom. Na początek zaprezentowane zostaną budowy na tzw. górnym tarasie - od Górzyskowa przez Szwederowo, Wzgórze Wolności, Wyżyny do KapuściskPoczątek jesieni to dobry czas na aktualizację zdjęć na budowach mieszkaniowych w Bydgoszczy. Podobnie jak w lipcu Bydgoszcz została podzielona na cztery strefy: górny taras (bez Błonia), centrum (od ronda Grunwaldzkiego do Bydgoszcz Wschód), Fordon i zachód. Oprócz tego, w osobnych wpisach, zostanie zaprezentowanych kilka największych inwestycji, relacja z targów mieszkaniowych oraz inwestycje planowane. Łącznie w ciągu następnych kilku(nastu) dni na Bydgoszcz w budowie będziecie mogli zobaczyć niemal 100 inwestycji w realizacji lub w planach.

Dzisiejszy wpis dotyczy rejonu wewnątrz niebieskiego wielokąta

Pod opisem i wizualizacją umieszczony został zrzut z mapy inwestycji z dokładną lokalizacją. W opisie inwestycji znajdziecie również informację o aktualnej ilości wolnych lokali.

Pawia 2 (Górzyskowo) - budynek mieszkalny wielorodzinny w którym znajdą się 22 mieszkania. Budowa prowadzona jest na Górzyskowie przez Rodźko Dewelopment. Inwestycja powoli dobiega końca. Ostatnie zdjęcia budowy pojawiły się na stronie w lipcu. Wolnych mieszkań: 4/22 (stan na 08.10.2017)
Źródło: rodzko.com.pl


Gołębia 33 (Górzyskowo) - budynek mieszkalny wielorodzinny w którym znajdzie się 26 mieszkań. Inwestycje zlokalizowaną na Górzyskowie prowadzi Moderator Inwestycje. Trwają prace wewnątrz budynku. Ostatnie zdjęcie pokazuje widok z ulicy Jaskółczej, budowa na pierwszym planie tego zdjęcia to inna inwestycja. Ostatnie zdjęcia postępów prac pojawiły się na stronie w lipcu. Wolnych mieszkań: 10/26 (stan na 08.10.2017)
Źródło: Moderator Inwestycje

Jaskółcza 30 (Górzyskowo) - budynek mieszkalny wielorodzinny w którym znajdzie się 17 mieszkań. Inwestycje zlokalizowaną na Górzyskowie prowadzi Ogbud, realizowana jest w miejscu w którym jeszcze kilka miesięcy temu było zaplecze budowy Gołębia 33 (powyżej). Ostatnie zdjęcia postępów prac pojawiły się na stronie w lipcu. Wolnych mieszkań: 15/17 (stan na 08.10.2017)
Źródło: ogbud-bydgoszcz.com.pl


Jaskółcza 24 (Górzyskowo) - nowa inwestycja Spółdzielni Mieszkaniowej Nad Brdą. Obecnie nie są znane szczegóły inwestycji. Wcześniej w tym miejscu znajdował się niewielki domek, właśnie kończy się jego rozbiórka. O inwestycji wspominałem już w marcu


Skorupki 90-92 (Górzyskowo) - zespół dwóch budynków mieszkalnych zlokalizowanych na Górzyskowie. W budynku bliżej ulicy Skorupki trwa sprzątanie, a wokół obiektów trwają prace wykończeniowe, łącznie powstało 88 mieszkań, inwestycję prowadzi SM Komunalni. Ostatnia relacja z budowy pojawiła się na stronie w lipcu. Wolnych mieszkań: 0/88
Źródło: skorupki.komunalni.com.pl


Skorupki 53 (Szwederowo) - nowa inwestycja PBR Wyrzysk. Obecnie nie są znane szczegóły. Wcześniej w tym miejscu znajdował się niewielki domek i zabudowania gospodarcze w głębi, pozwolenie na budowę jest w trakcie rozpatrywania. O inwestycji nie wspominałem jeszcze na stronie
Orla 35a (Szwederowo) -  budynek mieszkalny wielorodzinny w pobliżu Doliny Pięciu Stawów. Nie są znane żadne szczegóły inwestycji. Poprzednie zdjęcia pojawiły się na stronie w lipcu. Wolnych mieszkań: brak danychBielicka 8 i Leszczyńskiego 47 (Szwederowo) - zespół trzech budynków mieszkalnych zlokalizowanych na Szwederowie. Obecnie trwa budowa pierwszego na rogu ulic Bielickiej i Leszczyńskiego, rozpoczęły się również prace w miejscu wyburzonego parterowego domku od strony ulicy Bielickiej. W budynku przy Bielickiej znajdzie się 17 mieszkań, na rogu Bielickiej i Leszczyńskiego 12. Ostatnie zdjęcia inwestycji pojawiły się na stronie w lipcu. Wolnych mieszkań: 27/29 (stan na: 08.10.2017)

Źródło: Metro Nieruchomości

Leszczyńskiego 49
Leszczyńskiego 49
Leszczyńskiego 49
Leszczyńskiego 49
Bielicka 8
Bielicka 8
Czackiego (Szwederowo) - budynek mieszkalny wielorodzinny w którym znajdzie się 38 mieszkań. Budowa prowadzona jest na Szwederowie przez firmę Hempol. Ostatnie zdjęcia budowy pojawiły się na stronie w lipcu. Wolnych mieszkań: brak danych
www.proamar.pl

Kossaka 13 (Szwederowo) - budynek mieszkalny wielorodzinny, inwestorem jest BWJ Nieruchomości. W budynku znajdzie się 18 mieszkań o powierzchni od około 30 do 50 m2 oraz trzy lokale usługowe. Ostatnie zdjęcia inwestycji pojawiły się na stronie w lipcu. Wolnych mieszkań: 16/18 (stan: 08.10.2017)
Źródło: BWJ Nieruchomości

Nowa 9 (Szwederowo) - inwestycja firmy Ergocity na Szwederowie przy ulicy Nowej. Budynek biurowy przebudowywany jest na budynek mieszkalny. W czterokondygnacyjnym obiekcie znajdzie się 14 mieszkań o powierzchni od 39 do 71 m2. Na drugim piętrze przewidziano mieszkania z tarasami o powierzchni 30m2. Ostatnie zdjęcia inwestycji pojawiły się na stronie w lipcu. Wolnych mieszkań: 15/18 (stan: 08.10.2017)
Źródło: ergocity.pl
Dąbrowskiego 11 (Szwederowo) - nowa inwestycja mieszkaniowa na Szwederowie. Budowa prowadzona jest przez firmę SKWT, nie była wcześniej prezentowana na stronie. Na działce pomiędzy ulicami Dąbrowskiego, a Norweską powstaną dwa budynki, w których znajdzie się 28 mieszkań i 12 garaży. Wolnych mieszkań: 15/28 (stan: 08.10.2017)

Źródło: dabrowskiego11.pl


Słowiańska (Wzgórze Wolności) - budynek mieszkalny w kształcie litery C na tyłach galerii handlowej Zielone Arkady. Inwestorem jest SM Budowlani. Ostatnie zdjęcia pojawiły się na stronie w lipcu. Wolnych mieszkań: 31/94 (08.10.2017)
Źródło: smbudowlani.pl


Zielone Tarasy (Wyżyny) - zespół jedenastu budynków mieszkalnych wielorodzinnych, których inwestorem jest Budlex. Rozpoczęła się budowa ostatniego budynku. Ostatnie zdjęcia inwestycji pojawiły się na stronie w lipcu. Wolnych mieszkań: 52/90 (stan 08.10.2017)
Źródło: budlex.pl
Horyzont (Kapuściska) - inwestycja firmy Arkada-Invest. Zespół dwóch budynków mieszkalnych ze 124 lokalami powstającymi na Kapuściskach przy ulicy Szpitalnej. Poprzednia relacja z budowy pojawiła się na stronie w lipcu. Wolnych mieszkań: 22/124 (stan 08.10.2017)
Źródło: arkada-invest.plKolejny wpis z serii pojawi się w nocy z poniedziałku na wtorek. Zaprezentowana zostanie budowa kolejnego wysokiego budynku w mieście - Nordic Astrum

9 komentarzy:

 1. Czy wiadomo coś na temat planowanej inwestycji na Sandomierskiej? Jakiś czas teamu Ogbud kupił tam teren.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli firma będzie obecna na targach mieszkaniowych to postaram się dowiedzieć czegokolwiek na ten temat

   Usuń
  2. Dzień dobry,
   Czy udało się czegoś dowiedzieć?

   Usuń
  3. Deweloper nie był obecny na targach

   Usuń
 2. Czy wiadomo coś na temat Perłowej doliny?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Inwestor w sierpniu złożył wniosek o pozwolenie na budowę (minimum po raz drugi). Do dzisiaj nie został rozpatrzony

   Usuń
 3. Dziękuję,a kto jest inwestorem ?

  OdpowiedzUsuń
 4. Byłem na ul Stary Port 9 zapytać o szczegóły... Dziwna sprawa, osobiście polecam wstrzemięźliwość. Oby nie firma krzak. Poczekajmy aż zaczną roboty a nie tylko dobrze przygotowany marketing

  OdpowiedzUsuń