piątek, 4 maja 2018

[Mieszkaniowy plac budowy] Szwederowo

Przegląd inwestycji mieszkaniowych realizowanych na Szwederowie. Tym razem siedem inwestycji w których buduje się około 400 mieszkań.


Poniżej znajdziecie opis poszczególnych inwestycji, a w galerii postępy na budowach w kolejności – zrzut z mapy inwestycji, wizualizacje (jeśli istnieją) oraz zdjęcia budowy.

Bielicka 8 i Leszczyńskiego 47 (Szwederowo) - zespół trzech budynków mieszkalnych zlokalizowanych na Szwederowie. Obecnie trwa budowa pierwszego na rogu ulic Bielickiej i Leszczyńskiego oraz drugiego w miejscu wyburzonego parterowego domku od strony ulicy Bielickiej. W budynku przy Bielickiej znajdzie się 17 mieszkań, na rogu Bielickiej i Leszczyńskiego 12. Ostatnie zdjęcia inwestycji pojawiły się na stronie w styczniu. Wolnych mieszkań: 18/29 (stan na: 03.05.2018). Wizualizacja pochodzi ze strony inwestora.
Czackiego (Szwederowo) - budynek mieszkalny wielorodzinny w którym znajdzie się 38 mieszkań. Budowa prowadzona jest na Szwederowie przez firmę Hempol. Ostatnie zdjęcia budowy pojawiły się na stronie w styczniu. Wolnych mieszkań: brak danych. Wizualizacja pochodzi ze strony projektanta.


Kossaka 13 (Szwederowo) - budynek mieszkalny wielorodzinny, inwestorem jest BWJ Nieruchomości. W budynku znajdzie się 18 mieszkań o powierzchni od około 30 do 50 m2 oraz trzy lokale usługowe. Ostatnie zdjęcia inwestycji pojawiły się na stronie w styczniu. Wolnych mieszkań: 4/18 (stan: 03.05.2018). Wizualizacja została udostępniona przez dewelopera.Nowa 9 (Szwederowo) - inwestycja firmy Ergocity na Szwederowie przy ulicy Nowej. Budynek biurowy przebudowywany jest na budynek mieszkalny. W czterokondygnacyjnym obiekcie znajdzie się 14 mieszkań o powierzchni od 39 do 71 m2. Na drugim piętrze przewidziano mieszkania z tarasami o powierzchni 30m2. Ostatnie zdjęcia inwestycji pojawiły się na stronie w styczniu. Wolnych mieszkań: 4/18 (stan: 03.05.2018). Wizualizacja pochodzi ze strony inwestora.


Dąbrowskiego 11 (Szwederowo) - nowa inwestycja mieszkaniowa na Szwederowie. Budowa prowadzona jest przez firmę SKWT. Na działce pomiędzy ulicami Dąbrowskiego, a Norweską powstaną dwa budynki, w których znajdzie się 28 mieszkań i 12 garaży. Ostatnie zdjęcia inwestycji pojawiły się na stronie w styczniu. Wolnych mieszkań: 3/28 (stan: 03.05.2018). Wizualizacja pochodzi ze strony inwestycji.

Park Leszczyńskiego (Szwederowo) - zespół budynków mieszkalnych wielorodzinnych, inwestorem jest Moderator Inwestycje. Obecnie w budowie jest pierwszy budynek z 20 mieszkaniami o powierzchni od około 33 do 84 m2. Ostatnie zdjęcia inwestycji pojawiły się na stronie w styczniu. Wolnych mieszkań: 11/20 (stan: 03.05.2018). Wizualizacja pochodzi ze strony inwestora.Perłowa Dolina (Szwederowo) - budynek mieszkalny wielorodzinny, inwestorem jest NK Polska. Budowa rozpoczęła się w kwietniu, wcześniej była prezentowana jako zapowiedź. Powstanie jeden 10-klatkowy, 7-kondygnacyjny budynek. Obiekt powstanie w dwóch etapach, start drugiego etapu planowany jest na koniec tego roku. W budynku zlokalizowanym w pobliżu Dolny 5 Stawów powstanie łącznie 235 mieszkań. Wolnych mieszkań: 201/235 (stan: 03.05.2018). Wizualizacja pochodzi ze strony inwestycji.5 komentarzy:

 1. Jeszcze kilka lat i nie bedzie sstaego Szwederka. Ciekawe jak na nowe sasiedztwo reaguja starzy mieszkancy - jak wiadomo nie jest to/nie byla to najbezpieczniejsza dzielnica w Bydgoszczy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Z tym bezpieczeństwem na Szwederowie to chyba jakiś powtarzany od lat mit, który ma niewiele wspólnego z rzeczywistością. Dużo bardziej niebezpiecznie czułem się mieszkając na Bartodziejach (np. wracając do domu między blokami po zmroku)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak się ma pecha to wszędzie można zostać zaatakowanym/okradzionym

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy wiadomo ci się dzieję na skrzyżowaniu ul Ugory i Podhalańskiej?
  Wyburzana jest kamienica. Wiadomo co ma tam powstać? Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam pytanie odnośnie spółki "Apartamenty Stroma sp. z o.o.". Czy przy skrzyżowaniu ulicy Stromej i Kossaka będzie budowany blok/apartamentowiec? Tam jest dość mało miejsca.

  OdpowiedzUsuń