piątek, 4 maja 2018

[Mieszkaniowy plac budowy] Szwederowo

Przegląd inwestycji mieszkaniowych realizowanych na Szwederowie. Tym razem siedem inwestycji w których buduje się około 400 mieszkań.


Poniżej znajdziecie opis poszczególnych inwestycji, a w galerii postępy na budowach w kolejności – zrzut z mapy inwestycji, wizualizacje (jeśli istnieją) oraz zdjęcia budowy.

Bielicka 8 i Leszczyńskiego 47 (Szwederowo) - zespół trzech budynków mieszkalnych zlokalizowanych na Szwederowie. Obecnie trwa budowa pierwszego na rogu ulic Bielickiej i Leszczyńskiego oraz drugiego w miejscu wyburzonego parterowego domku od strony ulicy Bielickiej. W budynku przy Bielickiej znajdzie się 17 mieszkań, na rogu Bielickiej i Leszczyńskiego 12. Ostatnie zdjęcia inwestycji pojawiły się na stronie w styczniu. Wolnych mieszkań: 18/29 (stan na: 03.05.2018). Wizualizacja pochodzi ze strony inwestora.
Czackiego (Szwederowo) - budynek mieszkalny wielorodzinny w którym znajdzie się 38 mieszkań. Budowa prowadzona jest na Szwederowie przez firmę Hempol. Ostatnie zdjęcia budowy pojawiły się na stronie w styczniu. Wolnych mieszkań: brak danych. Wizualizacja pochodzi ze strony projektanta.


Kossaka 13 (Szwederowo) - budynek mieszkalny wielorodzinny, inwestorem jest BWJ Nieruchomości. W budynku znajdzie się 18 mieszkań o powierzchni od około 30 do 50 m2 oraz trzy lokale usługowe. Ostatnie zdjęcia inwestycji pojawiły się na stronie w styczniu. Wolnych mieszkań: 4/18 (stan: 03.05.2018). Wizualizacja została udostępniona przez dewelopera.Nowa 9 (Szwederowo) - inwestycja firmy Ergocity na Szwederowie przy ulicy Nowej. Budynek biurowy przebudowywany jest na budynek mieszkalny. W czterokondygnacyjnym obiekcie znajdzie się 14 mieszkań o powierzchni od 39 do 71 m2. Na drugim piętrze przewidziano mieszkania z tarasami o powierzchni 30m2. Ostatnie zdjęcia inwestycji pojawiły się na stronie w styczniu. Wolnych mieszkań: 4/18 (stan: 03.05.2018). Wizualizacja pochodzi ze strony inwestora.


Dąbrowskiego 11 (Szwederowo) - nowa inwestycja mieszkaniowa na Szwederowie. Budowa prowadzona jest przez firmę SKWT. Na działce pomiędzy ulicami Dąbrowskiego, a Norweską powstaną dwa budynki, w których znajdzie się 28 mieszkań i 12 garaży. Ostatnie zdjęcia inwestycji pojawiły się na stronie w styczniu. Wolnych mieszkań: 3/28 (stan: 03.05.2018). Wizualizacja pochodzi ze strony inwestycji.

Park Leszczyńskiego (Szwederowo) - zespół budynków mieszkalnych wielorodzinnych, inwestorem jest Moderator Inwestycje. Obecnie w budowie jest pierwszy budynek z 20 mieszkaniami o powierzchni od około 33 do 84 m2. Ostatnie zdjęcia inwestycji pojawiły się na stronie w styczniu. Wolnych mieszkań: 11/20 (stan: 03.05.2018). Wizualizacja pochodzi ze strony inwestora.Perłowa Dolina (Szwederowo) - budynek mieszkalny wielorodzinny, inwestorem jest NK Polska. Budowa rozpoczęła się w kwietniu, wcześniej była prezentowana jako zapowiedź. Powstanie jeden 10-klatkowy, 7-kondygnacyjny budynek. Obiekt powstanie w dwóch etapach, start drugiego etapu planowany jest na koniec tego roku. W budynku zlokalizowanym w pobliżu Dolny 5 Stawów powstanie łącznie 235 mieszkań. Wolnych mieszkań: 201/235 (stan: 03.05.2018). Wizualizacja pochodzi ze strony inwestycji.8 komentarzy:

 1. Jeszcze kilka lat i nie bedzie sstaego Szwederka. Ciekawe jak na nowe sasiedztwo reaguja starzy mieszkancy - jak wiadomo nie jest to/nie byla to najbezpieczniejsza dzielnica w Bydgoszczy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Z tym bezpieczeństwem na Szwederowie to chyba jakiś powtarzany od lat mit, który ma niewiele wspólnego z rzeczywistością. Dużo bardziej niebezpiecznie czułem się mieszkając na Bartodziejach (np. wracając do domu między blokami po zmroku)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak się ma pecha to wszędzie można zostać zaatakowanym/okradzionym

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy wiadomo ci się dzieję na skrzyżowaniu ul Ugory i Podhalańskiej?
  Wyburzana jest kamienica. Wiadomo co ma tam powstać? Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam pytanie odnośnie spółki "Apartamenty Stroma sp. z o.o.". Czy przy skrzyżowaniu ulicy Stromej i Kossaka będzie budowany blok/apartamentowiec? Tam jest dość mało miejsca.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 7. odkąd tyko pamiętam to zawsze podobały mi się mieszkania dopiero nowo co wybudowane. Na ten moment bardzo chwalę sobie nowe osiedla w https://www.eurostyl.com.pl/oferta/nowe-mieszkania-rumia.html gdyż wiem, jak bardzo znaczące jest to aby mieszkać w dobrej lokalizacji i to jeszcze w takim standardzie wykończenia budowy.

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetnie napisane. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń