piątek, 11 maja 2018

[Immobile K3] Majowa wizyta na budowie

Z budowy najnowocześniejszego biurowca na starym mieście w ostatnich dniach kwietnia wywieziony został żuraw budowlany, w tym samym czasie we wnętrzach zaczęła działać specjalna maszyna do montażu okien. Zapraszam na spacer po budowie oraz lot nad nią.
W lutym zakończyło się wznoszenie konstrukcji biurowca Immobile K3 przy placu Kościeleckich. Od tego czasu inwestycja wkroczyła w etap wykończeniowy, dlatego z ulicy nie widać już drastycznych zmian, we wnętrzach trwają jednak intensywne prace. Do póki na budowie działał żuraw zamontowano na dachu wszystkie urządzenia potrzebne do sprawnego działania budynku (m.in. klimatyzacja), zamontowano również konstrukcję żaluzji maskujących urządzenia. Pod koniec kwietnia na jednym z pięter zjawiła się specjalna maszyna, która pomaga pracownikom montować szkło w ramach okiennych. Szkło tuż po montażu oklejane jest niebieską folią, dlatego wnętrza na zdjęciach zaczynają wyglądać na niebieskie. Trwa również zabudowa klatek schodowych i termoizolacja dachu.
Podczas mojej wizyty maszyna do montażu okien już nie pracowała, ale przy następnej okazji postaram się nagrać krótki film z tego jak działa.

Immobile K3 to 7-kondygnacyjny, 4 piętrowy biurowiec o łącznej powierzchni najmu około 8800 metrów kwadratowych. Inwestycja CDI Konsultanci Budowlani realizowana jest między innymi przez Projprzem Budownictwo.
Budynek powstaje przy jednym z ważniejszych placów dla komunikacji miejskiej - przy placu Kościeleckich z którego odjeżdżają wszystkie nocne linie autobusowe i kilka dziennych. W miejscu dzisiejszej budowy krzyżowały się ponad 200 lat temu fosa miejska i fosa zamkowa (wyniki prac archeologicznych znajdziecie tutaj). Po ich zasypaniu pełnił rolę między innymi dworca autobusowego i parkingu. Inwestycja znajduje się kilkaset metrów od Starego Rynku.
Nowy obiekt oprócz 7200 m2 przestrzeni biurowej będzie oferował około 1600 m2 powierzchni handlowo-usługowej, na dwóch kondygnacjach podziemnych znajdzie się parking dla 80 samochodów. Poszczególne kondygnacje powstają w taki sposób, żeby przyszli najemcy mogli dowolnie dostosować przestrzeń dla własnych celów. Budynek zostanie wyposażony w inteligentny system zarządzania obiektem, klimatyzację, dwie niezależne linie zasilające oraz parking rowerowy z zapleczem sanitarnym i prysznicami.
Do części biurowej będą prowadziły dwa wejścia - od ulicy Magdzińskiego oraz skrzyżowania ulicy Długiej z Placem Kościeleckich. Przy każdym wejściu umieszczona zostanie recepcja, wejście do biur będzie możliwe po przejściu przez recepcję. Ostatnie piętro będzie otoczone z trzech stron balkonem. Będzie tam firma realizująca strony internetowe w Bydgoszczy.
4 komentarze:

 1. Tempo maja dosc slamazarne. Od ostatniej relacji w sumie przybylo tylko kilka okien, nic poza tym. Abstrahujac powtarzam, konieczna zabudowa budek kebabowych i wypelnienie dziury za K3. Oj wiele tam w okolicy do zrobienia..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. okiem laika wydaje się, że "przybyło kilka okien". Rzeczywistośc jest nieco inna

   Usuń
 2. Bardzo ładna budowa i z pewnością została już oddana do użytku. Moim zdaniem warto jest od razu na początku zdecydować się na dobre ubezpieczenie nieruchomości. Sama chętnie w takich przypadkach korzystam z kalkulatora ubezpieczeń https://cuk.pl/kalkulator-ubezpieczenia-mieszkania-i-domu aby wyliczyć sobie najbardziej korzystną składkę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawie napisane. Jestem pod wielkim wrażaniem.

  OdpowiedzUsuń