piątek, 23 lutego 2018

[Platanowy Park] Koniec budowy I etapu

Ostatniego dnia stycznia wydano pozwolenie na użytkowanie kolejnych dwóch budynków wchodzących w skład największej bydgoskiej inwestycji deweloperskiej - Platanowy Park. Koniec tego etapu inwestycji oraz poprawa pogody pozwoliła na większą relację ze środka, z zewnątrz i lotu ptaka


Platanowy Park to zespół budynków powstających na terenach ograniczonych ulicami Leśną, Kamienną, Sułkowskiego i Dwernickiego. Według planów inwestora Grupy Kapitałowej Immobile w tym miejscu ma stanąć około 110 tys. m2 powierzchni mieszkalnej, biurowej, handlowej i hotelowej. Pod budynkami powstaną garaże podziemne na około 1900 samochodów. Inwestycja realizowana jest na terenach na których przez ponad 100 lat stała fabryka Makrum. Budynki fabryczne powoli zastępowane są budynkami mieszkalnymi.
Pod koniec 2015 roku zakończyła się budowa dwóch pierwszych budynków mieszkalnych (tzw. Etap O, 144 mieszkania), obecnie klucze do mieszkań odbierają przyszli mieszkańcy kolejnych dwóch budynków (Etap I, 148 mieszkań i 1000 m2 powierzchni handlowo-usługowej). Wokół budynku pozostały do zrobienia ostatnie prace wykończeniowe (prace malarskie, zagospodarowanie zieleni), które muszą poczekać na wyższe temperatury. Natomiast w lokalach usługowych i mieszkaniach trwają prace wykończeniowe, które realizują ich nowi właściciele.
Wkrótce rozpocznie się budowa Etapu II (kolejne dwa budynki), teren pod inwestycję już ogrodzono, a inwestor dysponuje pozwoleniem na budowę. Koniec tego etapu planowany jest na IV kwartał 2019.

Źródło: platanowypark.pl




















Klatka schodowa w jednym z budynków

Korytarz w jednym z budynków

Wizualizacja. Źródło: platanowypark
Korytarz w jednym z budynków





Wjazd na poziom -2 parkingu pod budynkami















32 komentarze:

  1. Czy wiadomo kiedy CDI rozpocznie budowę pierwszego etapu biurowców?

    OdpowiedzUsuń
  2. Witam wszystkich
    myślę nad zakupem mieszkania(nie jestem z Bydgoszczy), czy może ktoś orientuje się jak jest z jakością mieszkań itp. i jaka jest okolica, ciche osiedle, czyste, spokojne itp

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jakość mieszkań od developera, dobre pytanie....Gdzieś mieszkać musisz, jest boom, więc i tak kupisz lub wynajmiesz, ewentualnie zostaniesz u mamy.

      Usuń
    2. A od kogo chcesz jej oczekiwać? Od pana Wiesia, który postawił dom z myślą o sprzedaży z zarobkiem, ale robił jak dla siebie?

      Usuń
  3. Jakościowo to czołówka deweloperów w Bydgoszczy, wyżej oceniłbym tylko AWZ, ze względu na fajniejszy kontakt z osobami odpowiedzialnymi za sprzedaż.
    Co do okolicy to każdy ma inne potrzeby, więc trzeba samemu sobie na to odpowiedzieć. Warto przejść się w okolicę w weekend, w inny dzień wieczorem, poczuć klimat. Czysto i estetycznie w samym Platanowym Parku będzie na pewno, z uwagi na formę jednorodnego osiedla.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jakościowo jest dobrze. Wydaje się lepiej niż te pierwsze dwa budynki. Na pewno elewacja jest znacznie powyżej średniej bydgoskiej. Reszta wyjdzie w praniu. Na obsługę nie narzekam, co najmniej jest dobra, znaczy też powyżej średniej bydgoskiej.

      Okolica? Leśne jest spokojne. Z góry też wiadomo co powstanie wkoło. Trochę to potrwa ale zawsze lepiej niż kupić mieszkanie gdzieś gdzie sąsiad za 5 czy 10 lat postanowi postawić szkarade czy market. Tutaj jeszcze od Kamiennej postawią ogrodzenie w formie biurowca. Cisza, spokój i przemyślane.

      Usuń
  4. bardzo ladnie, trójka z plusem :)

    OdpowiedzUsuń
  5. 8/10 elewacja robi całą robotę. Szkoda, że większość deweloperów tego nie rozumie i leje tynkiem, mimo, iż droższe mieszkania też by sprzedali w większości lokalizacji, a byłyby o wiele bardziej przyszłościowe. Ciężko się będzie obudzić w Bydgoszczy za 30 lat, mając dookoła szkaradne bloczki z początku XXI wieku. Może chociaż wejdzie w końcu ustawa, żeby łatwiej można było wykupywać całe budynki i zamiast nich stawiać coś innego. Bo jeśli chcemy konserwować PRL i biedotę z czasu gonienia zachodu, to kraj będzie wyglądał, jak jeden z południowoamerykańskich.

    OdpowiedzUsuń
  6. Ogólnie to super, tylko dlaczego mieszkań do 50m2 trzypokojowych jest kilka?

    OdpowiedzUsuń
  7. Nie warte tych pieniedzy czyli ponad 5500 zł/M2. Ciekawe czy powtórzą się babole z dwóch pierwszych bloków ,a widząc jak oszczędzano to pewnie po czasie tak. A największą tragedią to brak bezpłatnych miejsc do parkowania! Jak piliczycie wszystkie dodatkowe rzeczy to wyjdzie grubo ponad 6 tys zł / M2.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Co masz na myśli pisząc "babole"

      Usuń
    2. Pewnie nic... Chciałby kupić mieszkanie ale za drogo wiec tak sobie pisze ciekawostki.

      Usuń
  8. Dla jednego niewarte dla drugiego warte... Jak ktoś ma mniejszy budżet to sobie szuka czegoś w ofercie "ekonomicznej" bydgoskich deweloperów. Elewacja jest bardzo ładna bo użyto fajne materiały (i sam projekt tez jest OK). Wiadomo że każdy deweloper na czymś oszczędza... Tutaj jak dla mnie klatki i korytarze sa dosc srednie. Mozna by bylo lepiej wykonac pomieszczenia techniczne i garaz. Moim zdaniem drwi sa brzydkie - taki niby beton. Generalnie z zewnatrz (elewacja itd...) duzy plus, na minus to czego nie zobaczysz na pierwszy rzut oka a juz na pewno nie z zewnatrz - ale ogolnie dla mnie najlepsza opcja w Bydgoszczy wiecna nia sie zdecydowalem. IQ tez jest fajne ale tam te oszczednosci i inne wałki są juz nie do zaakceptowania (elewacja fajna i droga od ulicy Chodkiewicza i tania i beznadziejna od tyłu gdzie jej nie widac, jakies smieszne spizarnie powykrajane w obrebie loggi po to zebys zaplacil wiecej o jakies 1,5m2 bo przeciez loggia za darmo a spizarnia ktora nawet nie jest przy czesci kuchennej tylko przy pokoju dziennymi kosztuje jakies 5-10tys zl - ale zawsze mozna siegnac z sofy po kielbase...).

    OdpowiedzUsuń
  9. Potwierdzam IQ na Chodkiewicza jest godny polecenia. Znajomy kupuje tam mieszkanie i sobie chwali standard jaki oferuje deweloper oraz kontakt z nim. Najlepiej samemu podjechać i popytać mieszkańców, którzy już tam zamieszkali o opinie. Oprócz tego Arkada Invest trzyma poziom w Bydgoszczy. Szczególnie osiedle na Gajowej Atrium Park ładnie im wyszło. Osobiście podoba mi się nowa inwestycja jaka właśnie ruszyła Perłowa Dolina w parku w Dolinie Pięciu Stawów na granicy Szwederowa/Górzyskowa. Tam przynajmniej przy dzisiejszym bumie budowlanym można jeszcze sobie wybrać mieszkanie od strony słonecznej np od ul. Pięknej gdzie wiadomo, że nic w przyszłości nie wyrośnie przed oknem, z widokiem na zrewitalizowany park i staw. W przyszłości ma biec tam linia tramwajowa, co dla nie których też może być atutem. Ogólnie ceny mieszkań dość mocno podskoczyły w naszym mieście w górę i za fajne mieszkanie trzeba liczyć już ok 6 tyś/m2.

    OdpowiedzUsuń
  10. przejrzałem ofertę dostepnośći mieszkań na tym osiedlu, wszystkie klitki 30-40 m sprzedane, wszystkie powyżej 70 praktycznie dostępne. Jak ten kraj ma mieć dzietnośc, jak ludzie młodzi biora kreskę na pół życia na 35m, to ich spycha do posiadania co najwyżej kotka lub psinki....Kiedyś państwu polskiemu to się odbije....

    OdpowiedzUsuń
  11. Jeszcze trochę rynek bydgoskich developerów musi popracować nad marketingiem wykonawczym. Dokonałem zakupu mieszkania na Platanowym i będę je teraz wykańczał. Nie jest to moje pierwsze mieszkanie "od nowego". Niestety uczciwie mówiąc CDI zabrakło wiele do wykończenia inwestycji. Do zrobienia w środku - niedociągnięcia w postaci źle osadzonych futryn, zacinające się drzwi do klatek itd. W niektórych oddawanych mieszkaniach nie ma płytek na balkonach, bo pogoda... Stąd trudno nazwać tę inwestycję jako zakończoną skoro po klatkach latają jeszcze budowlańcy (łatają dziury, kładą płytki). I może nie byłbym tak krytyczny, gdyby nie fakt, że miałem okazję poznać inną (co prawda nie bydgoską) inwestycję oddawaną klientowi. Było mega schludnie, czysto. W bloku spotkać można było tylko nowych właścicieli i ich wykonawców. Stąd kiedy podpisywałem regulamin użytkowania czułem się współgospodarzem. Poza tym mieszkanie było oddawane tak, że gładzie były już na ścianach. Wystarczył grunt i farba... Uprzedzam, było to normalne mieszkanie developerskie. Po prostu inwestor w ten sposób (zapewne za moją "nieświadomą" opłatą) podwyższał standard odbioru mieszkań. Mi osobiście to było bardzo na rękę, a wiem, że nie tylko mi. Na Platanowym czuję się nadal, jak na budowie. Klatki i garaż pootwierane do późnych godzin. Podobno jest stróż (no cóż:). Niemniej jednak trzeba powiedzieć, że kiedy inwestycja naprawdę się zakończy, będzie jedną z najlepszych w Bydgoszczy. Elewacja na plus. Szerokość korytarzy super. Piękne balkony, ładne balustrady. Spora ilość miejsca parkingowego do wykupienia.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Na pewno elewacja, rolety itp. duży plus, budynki z etapu 2 już trochę słabiej wyglądają na prospektach, wjazd do parkingu jak do bunkru minusik, ale i tak bardzo chciałbym zakupić tutaj mieszkanie, czy może Pan korzystał z ich pośrednictwa kredytowego, czy jakieś banki specjalnie polecają? W sumie to jak jeszcze tak do końca nie ukończyli to można by trochę negocjować cenę, czy raczej nie ma takiej możliwości?

      Usuń
    2. Co do negocjacji, zawsze warto próbować. Efekty zależne od umiejętności i elastyczności drugiej strony. Ja nie narzekam, osiągnąłem pułap, który chciałem. Panie z CDI (p. Patrycja i p. Edyta) dosyć kontaktowe. Natomiast Notusa nie polecam, stawiam na prawdziwych doradców kredytowych, a nie doradców, którzy z wizją własnej prowizji pełnią jedynie funkcję sekretarko-kuriera. Doradca znając sytuację klienta powinien umieć wyjść z inicjatywą co do uzyskania najlepszych warunków. Strzelanie z wnioskiem do banków nie rozeznając pewnych sytuacji obniża jego scoring w procesie pozyskiwania kredytu.

      Usuń
    3. Pośrednictwo kredytowe to jest jakiś raczej sztuczny twór przy takich prostych sytuacjach. W bankach w tych czasach i w dodatku przy tego rodzaju kredytach nie ma praktycznie miejsca na negocjacje więc pozostaje porównać ofertę banków i tyle. Jeżeli ktoś nie ma czasu podrzucić do banku ton dokumentów to może skorzystać z oferty pośrednika i wziąć kredyt tam gdzie prowizja dla pośrednika jest największa z dużą stratą dla siebie. Jak chce się mieć stosunkowo dobre warunki kredytu to trzeba wziąć się za niego samemu - moim zdaniem. Podstawa to niska lub brak prowizji i stosunkowo niska marża. Na reszcie ciężko się czasem połapać, ale to każdy bank "skroi" nas na czymś innym - jeden wysyła jakichś agentów na budowę przed wypłatą transzy po kilkaset złotych za wizytę inny doliczy jakieś opłaty zanim wpiszą hipotekę itd... ale to raczej nie jest duży koszt w skali całości. W perspektywie tych kilkunastu - kilkudziesięciu lat kredytowania te setki tysięcy kosztów robi sama marża i tyle... Kiedyś BPS miał dobrą ofertę, ale współpraca z nimi i sam proces decyzji itd to makabra - tam czas stanął jakieś 20-25 lat temu. Według mnie najlepsze są teraz Millennium i ING - PKOBP straszy kolejkami a ofertę ma dość podobną. Co innego kiedy ktoś szuka banku który w ogóle przydzieli mu kredyt bo inne nie chcą - ale w takim wypadku należy się zastanowić czy w ogóle warto się zadłużać (chyba nie warto?) biorąc pod uwagę stosunkowo niskie stopy procentowe - wtedy od doradców kredytowych którzy za wszelką cenę znajdą nam skrajnie złą ofertę kredytową - bo tylko na taką możemy liczyć - lepiej się trzymać jeszcze dalej!

      Usuń
  12. ja zdecydowanie wolę kameralne inwestycje, które szybko się zakończą, szybko sprzedadzą i szybko zawiążą wspólnotę. Męczenie się w molochach na kilkuset mieszkańców już przerabiałem - zawsze znajdzie się paru takich, z którymi nie ma szans się dogadać i wspólnota leży. Niedługo finalizuję umowę na Kossaka 13 przy Dolinie 5 Stawów. Dla mnie strzał w 10. Mała inwestycja, dobre ceny (nie zdradzę, ale jak na śródmieście taniej się nie znajdzie), do tego dobra lokalizacja. Nowy deweloper BWJ, ale goście mają spore doświadczenie z innych projektów i widać, że się starają, nie to co te stare lisy ;) .

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ciezko nie zauważyć kryptoreklamy. A Kossaka 13 to jakas porażka mieszkania jednostronne z widokiem na biedronke

      Usuń
  13. Budowe uważam za bardzo fajna ,no i do tego przecudnej urody pani Ola.Chyba kupie jeszcze jakies mieszkanie tylko ze względu na kontakt z nia.jest piekna ,zgrabna i bardzo mila

    OdpowiedzUsuń
  14. Chyba bardzo kiepsko idzie ta sprzedaż mieszkań od BWJ, skoro nie tylko tutaj widać waszą nachalną reklamę. Gratuluję zakupu mieszkania z pobudką o 3 w nocy przy dostawie z Biedronki.

    OdpowiedzUsuń
  15. Należy zwrócić uwagę na kilka czynników przy kupnie mieszkania. Wielu nie bierze pod uwagę tego, że u większości deweloperów trzeba w pakiecie z mieszkaniem kupić miejsce postojowe za ok 25 tys zł co znacząco podnosi cenę mieszkania. Oczywiście w zależności od metrażu wychodzi mniej więcej 500-800 zł za metr czyli jeśli kupujemy mieszkanie za 6 tys za metr cena wychodzi 6800 zł. Należy zwrócić uwagę również na to, że za takie miejsce w parkingu podziemnym płacimy czynsz jak za mieszkanie co daje nam kwotę ok 100zł na miesiąc opłaty czynszowej dla zarządcy nieruchomości plus podatek dla miasta ok 100 zł. Jakość podejścia do klienta jest bardzo różna w zależności od dewelopera. W nowych blokach bardzo dużo mieszkań jest kupowanych pod wynajem w celach zarobkowych co skutkuje często zmieniającymi się sąsiadami szczególnie w mieszkaniach 1 i 2 pokojowych czyli tych najbardziej sensownych pod względem inwestycyjnym.

    OdpowiedzUsuń
  16. a czy ktos wie czy te ogródki w mieszkaniach na pierwszym piętrze to będą ogrodzone czy tylko te tuje będą?

    OdpowiedzUsuń
  17. Świetna sprawa. Pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń
  18. Faktycznie bardzo ładne budynki i ja również teraz przymierzam się do tego, aby kupić mieszkanie z rynku pierwotnego. Zresztą jak już widziałam w ofercie dewelopera https://www.eurostyl.com.pl/ to jestem przekonana, że jedno z tych mieszkań na pewno będzie moje.

    OdpowiedzUsuń
  19. Bardzo fajnie napisane. Jestem pod wrażeniem i pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
  20. Warto jest również dodać, ze na dzień dzisiejszy bardzo istotną kwestią jest posiadanie jak najlepszego projektu i ja także na takich elementach się teraz skupiam. Wiem także, że jak coś to w biurze https://zarzycki-architektura.pl/ bez problemów takie rzeczy mogą dla nas wykonać.

    OdpowiedzUsuń
  21. Jak najbardziej samo nowe budownictwo jest czymś ważnym i ja jeszcze chcę dodać, że także bardzo ważną opcją jest to aby mieć wiedzę gdzie szukać ładnych podłóg drewnianych. Dziś wiem doskonale, że bez problemów znajdziemy je w sklepie https://artcorestudio.pl/podlogi-drewniane i ja tam takie rzeczy kupuję.

    OdpowiedzUsuń
  22. Usługi geodezyjne są nieodłącznym elementem wielu projektów budowlanych. Jeśli potrzebujesz pomocy w zakresie pomiarów, rozgraniczeń czy sporządzania dokumentacji, skorzystaj z usług specjalistów. Na stronie https://geo-szkic.pl/ znajdziesz doświadczonych geodetów, którzy sprostają Twoim oczekiwaniom. Klikając w link, otworzysz sobie drzwi do miejsca, gdzie profesjonalizm i zaangażowanie są na najwyższym poziomie.

    OdpowiedzUsuń