poniedziałek, 19 września 2016

Remonty kamienic (wrzesień 2016)

Wpisy z cyklu "remonty kamienic" powoli zaczynają się pojawiać regularnie na stronie. Poprzedni wpis w którym pokazałem kamienice w lub po remoncie pojawił się w połowie sierpnia (klik). Tym razem pokażę 9 kamienic w trakcie remontu, 14 które zostały odnowione w ostatnich tygodniach oraz niestety jedną rozbiórkę.
Tradycyjnie obok adresu pojawia się link do dokładniej lokalizacji w Google Street View, a przy niektórych budynkach pojawiły się zdjęcia pokazujące stan budynku przed remontem.

Traugutta 2 (lokalizacja i stan przed)


Żuławy 9 - cały budynek według mapy z której korzystam dwa adresy (Skorupki 31 i Żuławy 9) w remoncie jest część od strony ulicy Żuławy. Stan przed widoczny na reszcie budynku (lokalizacja)


Konopna 3 (lokalizacja i stan przed)


Wały Jagiellońskie 2 (Sąd Okręgowy) (lokalizacja i stan przed) - budynek po remoncie otrzymał iluminację. To nie ostatnia inwestycja Sądu w tym rejonie, po sąsiedzku wkrótce ma się rozpocząć budowa kolejnego budynku (więcej informacji)


Plac Piastowski 17 (lokalizacja i stan przed)


Królowej Jadwigi 29 (lokalizacja)
Październik 2013Świętej Trójcy 3 (stan przed i lokalizacja) - ulicę Świętej Trójcy raczej się omija, a jest to wielki błąd, kamienica pod numerem 3 jest jedną z kilku jej perełek, które warto zobaczyćŚwiętej Trójcy 30 (lokalizacja)
Lipiec 2016


Kordeckiego 9 i 11 (lokalizacja) - kamienica pod numerem 9 jest częścią narożnego budynku mającego adres Świętej Trójcy 27 i Kordeckiego 9. Jest to kolejna perełka na ulicy Świętej Trójcy, oby jej druga część również niedługo doczekała się remontu
Lipiec 2016


Chełmińska 1 (lokalizacja i stan przed)


Cieszkowskiego 10 (lokalizacja)
Czerwiec 2012Długa 19 (lokalizacja i stan przed)Długa 46 (lokalizacja) - bardzo cieszy remont tej kamienicy. Budynek bardzo długo był wystawiony na sprzedaż, jak widać trafił raczej w dobre ręce. Rynna z lewej wygląda na miedzianą
Czerwiec 2012


Długa 66 (lokalizacja i stan przed) - kamienica z lewej z napisem pierreDworcowa 12 (lokalizacja i stan przed)Gdańska 30 (lokalizacja i stan przed)


Gdańska 52 (lokalizacja i stan przed)


Gdańska 56 (lokalizacja i stan przed)Grunwaldzka 42 (lokalizacja)
Październik 2014 - jedynie fragment kamienicy, ale stan budynku można ocenić


Podwale 8 (lokalizacja i stan przed)

Stary Port 5 (lokalizacja)
Maj 2014


Jezuicka 16 (lokalizacja)
wrzesień 2014
Na koniec kamienica, której niestety nie udało się uratować. W sobotę przestała istnieć kamienica przy ulicy Zygmunta Augusta 28 (lokalizacja)od wielu lat opuszczona, nie była dobrą reklamą Bydgoszczy dla pasażerów jadących pociągami od strony Gdańska i Warszawy. W ubiegłym roku zawalił się dach, jej tragiczny stan widać na zdjęciu z 2011 roku, w następnych latach było tylko gorzej

2 komentarze:

  1. Remont każdej kamienicy niezwykle cieszy! Czas teraz na odświeżenie nawierzchni ulic, szczególnie Kordeckiego, Św. Trójcy i oczywiście Cieszkowskiego! Bydgoszcz to ładne miasto, trzeba o nie tylko jeszcze bardziej zadbać :)

    OdpowiedzUsuń
  2. a gdzie remont ulic Śniadeckich i Sienkiewicza najbardziej istotnych zaniedbanych!!!

    OdpowiedzUsuń