poniedziałek, 20 listopada 2017

[Platanowy Park] Listopadowa wizyta na budowie

Na osiedlu Leśnym powstaje 10 hektarowy kompleks mieszkalno-biurowo-usługowy. Na kilka tygodni przed zakończeniem budowy dwóch budynków mieszkalnych możecie zobaczyć jak idą prace wykończeniowePlatanowy Park to zespół budynków powstających na terenach ograniczonych ulicami Leśną, Kamienną, Sułkowskiego i Dwernickiego. Według planów inwestora firmy CDI Konsultanci Budowlani w tym miejscu ma stanąć około 110 tys. m2 powierzchni mieszkalnej, biurowej, handlowej i hotelowej. Pod budynkami powstaną garaże podziemne na około 1900 samochodów. Inwestycja realizowana jest na terenach na których przez ponad 100 lat stała fabryka Makrum. Budynki fabryczne powoli zastępowane są budynkami mieszkalnymi.
Pod koniec 2015 roku zakończyła się budowa dwóch pierwszych budynków mieszkalnych (tzw. Etap O, 144 mieszkania), obecnie trwa budowa kolejnych dwóch (Etap I, 148 mieszkań i 1000 m2 powierzchni handlowo-usługowej, zaznaczony czerwonym okręgiem na poniższej wizualizacji) oraz tunelu potrzebnego do skomunikowania budynków, które powstaną za kilka lat. Tunel, mimo że połączony ze wszystkimi halami garażowymi w sąsiedztwie, budowany jest jako niezależna konstrukcja z własnymi systemami bezpieczeństwa.
Do zakończenia prac pierwszego etapu pozostał około miesiąc. We wnętrzach trwają prace wykończeniowe, a na zewnątrz pojawia się roślinność. Trwają też intensywne prace przy montażu elewacji, która wykonana została z cegły oraz kamienia.
Wkrótce rozpocznie się budowa Etapu II, teren pod inwestycję już ogrodzono, pojawiły się też szczegółowe wizualizacje. Koniec tego etapu planowany jest na IV kwartał 2019. Inwestorem jest firma CDI Konsultanci Budowlani, która wchodzi w skład grupy kapitałowej Immobile. Do grupy również należy fabryka Makrum.


Na czerwono - budynki oddane do użytku w 2015 roku, na zielono - kończąca się budowa

Wizualizacje II etapu


Źródło wszystkich wizualizacji: CDI Konsultanci Budowlani

12 komentarzy:

 1. Na wizkach etapu I zupełnie inne bloki niż w rzeczywistości (elementy drewnopodobne, szara cegła), ale rozumiem rynek zweryfikował. I tak jest ładnie. Kiedy można się spodziewać startu etapu II (bo "wkrótce" to może być i marzec 2018...)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładna data startu II etapu nie jest znana. Za chwilę zacznie się zima, więc szczególnie trudno to określić. Pytanie też kiedy wydane zostanie prawomocne pozwolenie na budowę.

   Usuń
 2. Współczuję właścicielom mieszkania na najwyższym piętrze od strony Kamiennej. Niby duży, zadaszony taras, a dosłownie 3 metry dalej widok na potężne instalacje na dachu i pewnie hałas z nich.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czekamy na promocyjna cene 4999zl za m2. Przy obecnych cenach wszystki mieszkania 3 pokojowe 74m2 sa bardzo drogie i trudno je sprzedac, wciaz czekaja na nabywce, mimo ze np. Rodzko sprzedaje mieszkania w blyskawiczym tempie. Na etapie planowania, a nie jak w tym przypadku juz prawie ukonczonej inwestycji. To nie rynek sie nasycil, cena musi byc nizsza.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każdy deweloper ma swoją strategię. CDI wraz z Projprzemem planuje drugą inwestycję w Fordonie (5 hektarów zabudowy). Tam będzie taniej.
   Trudno też porównywać Rodzko budującego na Bloniu, w centrum, Fordonie i obok zajezdni tramwajowej z Platanowym Parkiem. Rynek bydgoski można podzielić na kilka stref. Sprzedaż można oceniać wewnątrz nich. Platanowy Park powstaje w otoczeniu City Parku, Melody, Budlexu na Chodkiewicza, Leśnej 4 od Red Co, Osiedla Impresja, Leśnego Zakątka, Nordica na Zaświat i kilku mniejszych inwestycji. Na początku października porównywalem sobie sprzedaż w tych inwestycjach w stosunku do lipca i Platanowy sobie najlepiej radził (nieznacznie). Ten rejon jest wyjątkowo nasycony nowymi inwestycjami.

   Usuń
 5. Widać, że jest to ogromna inwestycja, ale w obecnych czasach takie mieszkania rozchodzą się w mgnieniu oka ;) Jeśli buduje się nowe osiedle to większość z mieszkań jest sprzedana jeszcze przed wybudowaniem, chociaż wszystko zależy od strategii developera ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zostało 66 ze 148 mieszkań. Więc większość mieszkań jest sprzedana przed wybudowaniem :)

   Usuń
 6. Kiedy wyburza reszte dziadostwa po Makrum?

  OdpowiedzUsuń
 7. Wiadomo coś na temat terminu zakończenia prac nad I etapem? Są jakieś opóźnienia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Opóźnienia mogą się pojawić jeśli przyjdzie drastyczne pogorszenie pogody co uniemożliwi montaż elewacji. Przed świętami powinny być odbiory budynku (m.in. straż pożarna)

   Usuń