piątek, 17 listopada 2017

[Immobile K3] Ostatnie piętro

Trwa budowa ostatniego piętra najnowocześniejszego biurowca na starym mieście. Z tej okazji postanowiłem sprawdzić jakie widoki będą mieli najemcy poszczególnych biur



Immobile K3 to 7-kondygnacyjny, 4 piętrowy biurowiec o łącznej powierzchni najmu około 8800 metrów kwadratowych. Inwestycja CDI Konsultanci Budowlani realizowana jest między innymi przez Projprzem Budownictwo.
Budynek powstaje przy jednym z ważniejszych placów dla komunikacji miejskiej - przy placu Kościeleckich z którego odjeżdżają wszystkie nocne linie autobusowe i kilka dziennych. W miejscu dzisiejszej budowy krzyżowały się ponad 200 lat temu fosa miejska i fosa zamkowa. Po ich zasypaniu pełnił rolę między innymi dworca autobusowego i parkingu. Inwestycja znajduje się kilkaset metrów od Starego Rynku.
Nowy biurowiec oprócz 7200 m2 przestrzeni biurowej będzie oferował około 1600 m2 powierzchni handlowo-usługowej, na dwóch kondygnacjach podziemnych znajdzie się parking dla 80 samochodów. Poszczególne kondygnacje powstają w taki sposób, żeby przyszli najemcy mogli dowolnie dostosować przestrzeń dla własnych celów. Budynek zostanie wyposażony w inteligentny system zarządzania budynkiem, klimatyzację, dwie niezależne linie zasilające oraz parking rowerowy z zapleczem sanitarnym i prysznicami.
W ciągu kilkunastu dni powinna się pojawić próbna elewacja na budynku.



































W poniedziałek zapraszam na relację z innej budowy tego inwestora - Platanowego Parku na osiedlu Leśnym

7 komentarzy:

 1. To jest skandal,że taki kloc jest budowany w zabytkowej części miasta.Prokuratura powinna się zainteresować tymi, którzy wydali na to zgodę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli zna Pan dowody świadczące o popełnieniu przestępstwa to powinien Pan się udać do prokuratury :)

   Usuń
  2. Twoją gupizną powinna się zainteresować prokuratura. Zwykły mały biurowiec który choc trochę odmieni zapyziałą część miasta. Tylko niech juz go kończą bo te kilka pieter stawiają niewyobrażalnie długo

   Usuń
  3. Skandalem nazwałbym takie zarzuty. Proszę spojrzeć że budynek ten tchnie życie w okolicę (stare budy targowiska i zapyziałe tyły kamienic), zapewni miejsca pracy i może napędzi klientów do knajpek na Długiej. A projekt był konsultowany z konserwatorem zabytków i powstaje pod jego czujnym okiem.

   Usuń
  4. A ja myślałem, że to paskudztwo to parking. Faktycznie nie pasuje to w ogóle do zabytkowej części miasta. Kasa kasą ale konserwator zbytków chyba stracił poczucie estetyki, że na takie coś wydał zgodę. Bruskiego się nie czepiam bo on dla swojaków to by i wielką kupę wybudował zamiast kasztanowców przed filharmonią, byle kasa się zgadzała i tłuste misie były zadowolone.

   Usuń
 2. Dopiero z ostatniego piętra widać jaki syf jest dookoła ... z powierzchni ziemi jakoś mniej.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak zabudują sąsiednią działkę, oraz znikną wszelkie pozostałości po niedziałającym już obok targowisku, to będzie o niebo lepiej :)

  OdpowiedzUsuń