wtorek, 11 lipca 2017

[Mieszkaniowy plac budowy] Lato cz. 3

Trzeci odcinek letniego przeglądu inwestycji mieszkaniowych. Dzisiejszy wpis dotyczy osiedli Osowa Góra, Błonie, Flisy, Wilczak, Okole, Śródmieście, BocianowoPierwszy wpis letniego przeglądu inwestycji mieszkaniowych pojawił się na stronie w poniedziałek trzeciego lipca. Zostało zaprezentowanych 14 inwestycji w rejonie zaznaczonym na niebiesko na poniższej mapie. Trzy dni później zaprezentowano kolejnych 14 inwestycji w rejonie zaznaczonym na czerwone. Dzisiaj możecie zobaczyć 11 inwestycji w strefie zachodniej.


Pod opisem i wizualizacją umieszczony został zrzut z mapy inwestycji z dokładną lokalizacją. W opisie inwestycji znajdziecie również informację o aktualnej ilości wolnych lokali.

Elbląska (Flisy) - budynek mieszkalny w którym znajdzie się 30 mieszkań. Inwestorem jest firma Skorbud, w budynku powstanie 30 mieszkań. Poprzednia relacja z budowy pojawiła się na stronie w lutym. Ilość wolnych mieszkań: brak danych
Źródło: Skorbud


Osiedle Motylowe (Osowa Góra) - zespół trzech budynków mieszkalnych w których znajdzie się 16 mieszkań. Inwestycję prowadzi firma NU Homes. Poprzednia relacja z budowy pojawiła się na stronie w lutym. Ilość wolnych mieszkań: 14/16 (stan na 11.07.2017)
Źródło: osiedlemotylowe.pl

Grunwaldzka 62 (Okole) - zespół dwóch budynków mieszkalnych budowanych na Okolu. Poprzednia relacja z budowy pojawiła się na stronie w lutym. Ilość wolnych mieszkań: brak danych
Źródło: ArchouseNad Starym Kanałem (Okole) - budynek mieszkalny zlokalizowany tuż przy Starym Kanale Bydgoskim. Inwestycja została już ukończona, inwestorem jest firma Budlex, w budynku znajduje się 54 mieszkań. Ostatnie zdjęcia inwestycji pojawiły się na stronie w marcu. Ilość wolnych mieszkań: 6/54 (stan na 11.07.2017)
Źródło: budlex.plCzartoryskiego 18 (Śródmieście) - nowa inwestycja w pobliżu Wyspy Młyńskiej. Budynek przy Czartoryskiego to czterokondygnacyjny budynek mieszkalny w którym znajdzie się 20 mieszkań. Zakończyły się prace archeologiczne. Ostatnie zdjęcia inwestycji pojawiły się na stronie w marcu. Ilość wolnych mieszkań: brak danych
Źródło: Rynek PierwotnyVilla Chwytowo (Śródmieście) - nowa inwestycja przy ulicy Chwytowo, w pobliżu ulicy Poznańskiej. Budynek przy Chwytowo to czterokondygnacyjny budynek mieszkalny w którym znajdzie się 15 mieszkań i lokal usługowy oraz budynek oficyny w którym znajdzie się 8 mieszkań. Inwestorem jest firma ECP Developer. Zakończyły się prace przy wznoszeniu murów oficyny, obecnie trwają przy budynku głównym. Inwestycja nie była prezentowana na stronie. Ilość wolnych mieszkań: 15/23 (stan na 11.07.2017)
Źródło: Sfera NieruchomościHetmańska 8 (Bocianowo) - budynek mieszkalny wielorodzinny powstający na Bocianowie przy ulicy Hetmańskiej. Nie są znane szczegóły tej inwestycji, jeśli ktośtakie informacje posiada to proszę o kontakt lub pozostawienie komentarza. Ostatnie zdjęcia inwestycji pojawiły się w lutym. Ilość wolnych mieszkań: brak danychPoznańska 24 (Śródmieście) - nowa inwestycja Rodźko Dewelopment w miejscu wyburzonego kilka tygodni temu niewielkiego domku. Budynek przy Poznańskiej to pięciokondygnacyjny budynek mieszkalny w którym znajdzie się 49 mieszkań. Ostatnie zdjęcia inwestycji pojawiły się na stronie w marcu. Ilość wolnych mieszkań: 27/49 (stan na 11.07.2017)

Źródło: rodzko.com.pl
Stary Port 15 (Śródmieście) - budynek mieszkalny wielorodzinny przy Brdzie w ścisłym centrum miasta. Pierwsze wizualizacje pojawiły się w czerwcu 2015 roku. We wrześniu ubiegłego roku zaprezentowano obowiązujące. W budynku znajdzie się 7 mieszkań o powierzchni od 76 do 271 metrów kwadratowych. Ilość wolnych mieszkań: 6/7 (stan na 11.07.2017)
Źródło: Sfera Nieruchomości


Panorama (Błonie) - budynek mieszkalny z 85 mieszkaniami zlokalizowany na osiedlu Błonie w pobliżu jednostki NATO, szpitala pulmonologicznego oraz jednego z wydziałów Uniwersytetu Techniczno-Przyrodniczego. Inwestorem jest Arkada-Invest, poprzednia relacja z budowy pojawiła się na stronie w lutym. Ilość wolnych mieszkań: 0/85 (stan 11.07.2017)
Źródło: Arkada Invest
Toruńska 30 (Babia Wieś) - nowa inwestycja firmy Optal Developer na Babiej Wsi, na tyłach kinoteatru Adria. Budynki, które powstaną na terenie dawnej siedziby zarządu rejonowego Ligi Obrony Kraju oraz Koła Strzeleckiego, Sportów Proobronnych i Obrony Terytorialnej LOK "Pogranicznik". Według wstępnych założeń miały tutaj powstać dwa 12-piętrowe budynki mieszkalne ze 108 mieszkaniami w każdym, prawdopodobnie powstaną jednak niższe budynki
Kolejnym wpisem z cyklu letniego przeglądu inwestycji mieszkaniowych będzie relacja z wizyty na budowie współczesnej kamienicy przy ulicy Kaszubskiej 13, wpis pojawi się w czwartek na stronie. Później pojawią się również zdjęcia inwestycji w Fordonie i relacja z wizyty na budowie Platanowego Parku. Cały przegląd powinien zostać zakończony do 20-21.07.2017

3 komentarze:

 1. Z niecierpliwością czekam na część, która będzie dotyczyć Fordonu. Ogólnie kawał dobrej roboty! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. W zestawieniu zabrakło ul.Biedronkowej na Osowej Górze niedawno rozpoczeli tam budowę bloku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na Osowej Górze byłem 2 lipca. Jechałem ulicą Dzięciołową i nie zauważyłem żadnego płotu przy Biedronkowej, więc nie podjeżdżałem bliżej. Nadrobię przy kolejnym objeździe ;)

   Usuń