poniedziałek, 11 lipca 2016

Wojska Polskiego [przed remontem wiaduktu nad DK5]

Rozpoczyna się remont wiaduktu południowego w ciągu ulicy Wojska Polskiego (nad Drogą Krajową nr 5). Przez około 7 miesięcy przemieszczający się po "górnym tarasie" będą musieli liczyć się z utrudnieniami. Obecnie trwa budowa przejazdów przez tory tramwajowe przez które w czasie remontu będą jeździły samochody i autobusy. Ruch na wiadukcie północnym będzie prowadzony w dwóch kierunkach.
Inwestycja warta około 13 milionów złotych zostanie zrealizowana przez firmę Gotowski, która w ostatnich latach wykonuje większość tego typu inwestycji w Bydgoszczy. W ramach robót wiadukt południowy zostanie wzmocniony, obecny tymczasowy ciąg pieszo-rowerowy zostanie zastąpiony trzecim pasem dla samochodów i autobusów, a obok powstanie nowy, szerszy ciąg pieszo-rowerowy.
Tymczasowy ciąg pieszo-rowerowy jest idealnym przykładem, że to co tymczasowe jest najtrwalsze


5 komentarzy:

 1. Nareszcie :-) To paskudztwo wydzielające pas dla pieszych i rowerów straszyło od lat. Mam nadzieję, że przy okazji wymienią też balustrady na wiadukcie północnym tak, żeby grały z tymi na wyremontowanej części.

  OdpowiedzUsuń
 2. Proponuję zainteresować się autorowi bloga, dlaczego wykonawca zastosował inną (tańszą) technologię wykonania tymczasowego przejazdu tramwajowego - dokumentacja projektowa jeszcze jest w serwisie ZDMiKP i nie ma tam płyt drogowych i płyt EPT, jest natomiast przejazd wykonany z asfaltu. Wyjaśnienia do dokumentów przetargowych udzielone przez ZDMiKP nie pozwalały zastosowania alternatywnych technologii, ale widać są równi i równiejsi w naszym mieście. Podobnie ma się sprawa z tzw. "tablicami prezydenckimi" o inwestycji, które (o ile w ogóle), to pojawiły się również nie w terminie wymaganym oficjalnie (tj. 7 dni przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac inwestycyjnych). Czyżby firma "Gotowski", z racji że jest firmą bydgoską, mogła działać na innych prawach niż inni potencjalni wykonawcy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za informację. Spróbuję wyjaśnić sprawę z ZDMiKP, mam nadzieję że otrzymam odpowiedź

   Usuń
  2. ,,Gotowski,, i znowu coś będzie spierniczone tak jak tory tramwaju do Fordonu

   Usuń
 3. Dziwnym trafem od czasu gdy na stolku siedzi Bruski ta firma wykonuje wszystkie -doslownie WSZYSTKIE! inwestycje mostowe w miescie. Przetargi w tym miescie to jest chyba jakis zart!

  OdpowiedzUsuń