czwartek, 1 marca 2018

[Pętla Kapuściska] Przed budową

Wycięto już pierwsze drzewa w rejonie ulic Wojska Polskiego i Baczyńskiego, wkrótce rozpocznie się przebudowa pętli tramwajowej na Kapuściskach, w ramach tej inwestycji zostaną również zakupione nowe tramwajeTrwają przygotowania do przebudowy i rozbudowy pętli tramwajowej Kapuściska oraz ulic wokół. Pobliskie skrzyżowanie ulicy Wojska Polskiego z Chemiczną zmieni się w rondo, przebudowane będzie również skrzyżowanie Wojska Polskiego z Baczyńskiego. Wymieniona i dostosowana do obowiązujących przepisów ma być nawierzchnia torowa od ulicy Baczyńskiego do pętli. Likwidacji ma ulec tor odstawczy zlokalizowany w osi torowiska w ciągu Wojska Polskiego (dojazd do pętli), natomiast sama pętla zostanie powiększona o dodatkowy tor. Projektowana nawierzchnia torowa ma pozwolić ograniczyć emisję hałasu i drgań.
Pierwsze prace przygotowawcze rozpoczęły się kilkanaście dni temu od wycinki drzew. Wykonawca inwestycji został wybrany we wrześniu ubiegłego roku, została nim firma Spaw Tor z Krakowa, znana z budowy trasy tramwajowej do dworca kolejowego. Firma oprócz wykonania prac budowlanych miała za zadanie opracowanie dokumentacji projektowej oraz uzyskanie pozwolenia na budowę. I etap (wykonanie dokumentacji projektowej) miał zostać wykonany do 12 stycznia. Prace budowlane (II etap) mają się zakończyć do końca czerwca tego roku. Koszt inwestycji to około 19,2 mln złotych.
Modernizacja pętli Kapuściska jest również okazją do zakupu nowych tramwajów. W ramach tej inwestycji na bydgoskie tory wyjedzie 6 nowych, niskopodłogowych tramwajów, część z nich już po nich jeździ. Są to krótkie tramwaje (trójczłonowe) wyprodukowane przez bydgoską firmę Pesa. Koszt zakupu tramwajów to około 40 mln złotych.

12 komentarzy:

 1. Witam czy wiadomo co powstanie na Szarych Szeregów sa likwidowane sklepy Kebab Stokłosa Dom Chleba.
  Czy te dalsze sklepy tez do likwidacji.
  Słyszałem że mają wyburzać TP budynek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja słyszałem że te 3 budynki od kwiaciarni zostają, to chyba prawda bo do jednego z nich przeniósł się ten sklep z pieczywem, w sumie to wydaje się dziwne - bo niby co można zrobić w miejscu tych zlikwidowanych budynków ?? ulicę która kończy sie wjazdem do ... kwiaciarni :-)

   Usuń
  2. Lidl tam powstanie, ludzie z SS już wiedzą to od dawna :D

   Usuń
  3. Ten Lidl o którym mówi się od kilku lat ;) ?

   Usuń
  4. Oficjalnie ma to być pawilon handlowy, a co w środku tego nie wiem. Może faktycznie Lidl

   Usuń
  5. Ale czy zostanie tam papierniczy.
   Bo mozna kupić papiernicze artykuły.
   A najważniejsze że jest ksero i można drukować z pendrive materiały.

   Usuń
  6. W 2019 roku ma być postawiony lidl

   Usuń
 2. A co z remontem torowisk przy Wojska Polskiego i przy okazji nową nawierzchnią asfaltową dla końcówki ulicy Władysława Bełzy?

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam pytanie odnośnie przebudowy skrzyżowania ul. Wojska Polskiego i ul. Chemicznej. A mianowicie, czy ulica ma być zamknięta na czas budowy ronda? Pytam, bo nigdzie nie ma żadnej informacji na ten temat, a nie wyobrażam sobie, aby zamknęli ten fragment z ruchu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie były chyba jeszcze podawane informacje odnośnie organizacji ruchu

   Usuń
 4. Mam nadzieję że w sposób sensowny zostanie zaplanowana komunikacja zastępcza a nie jak zwykle problem wielki z synchronizacja.

  OdpowiedzUsuń
 5. Sam sobie odpowiem:)
  http://www.bydgoszcz.pl/aktualnosci/tresc/wezel-szarych-szeregow-oglaszamy-przetarg-rapor/

  OdpowiedzUsuń