niedziela, 29 listopada 2015

Nowy Torbyd - przed budową [wizualizacje]

Dawne lodowisko Torbyd jest od lat nieużywane. W tym roku miało się rozpocząć burzenie, niestety żyjące tam nietoperze zatrzymały prace do wiosny. Po wielu latach oczekiwania niedługo doczekamy się nowego lodowiska. Wydano już pozwolenie na budowę, a kilka dni temu pokazano wizualizacje.
Nowe lodowisko powstanie przy dwóch już istniejących halach - Łuczniczce i Artego Arenie. Ta druga została oddana do użytku w 2014 roku. Projekt wydaje się ciekawy, gorzej z wnętrzami. Na hali znajdzie się zaledwie 300 miejsc. Powód? Nie ma u nas zapotrzebowania na hokej. Wszystko byłoby by fajnie gdyby zostawiono możliwość na niewielkie powiększenie hali, ale podobno szkoda pieniędzy. Szkoda, bo od ubiegłego roku istnieje w Bydgoszczy klub hokejowy. Znajduje się kilkadziesiąt metrów od nowej hali, przy ulicy Żupy, a mecze rozgrywa w... Toruniu. Faktycznie patrząc na frekwencję w Toruniu (mecze BKS-u Bydgoszcz przyciągają średnio 100 osób) można powiedzieć, że nie potrzebujemy hokeja. Jest jedno "ale" - ile osób w Bydgoszczy wie o klubie hokejowym? Patrząc na zakładkę "media o nas" na stronie klubowej można zauważyć, że media niespecjalnie się tym sportem interesują.
Kolejnym argumentem przeciw większej widowni jest frekwencja na meczach TKH Toruń - 300-700 osób. Faktycznie frekwencja nie powala, ale w Bydgoszczy nawet taka średnia nie będzie możliwa. Jest jeszcze jeden argument, żeby nie robić większych trybun - hala ma służyć do rekreacji. W takim razie po co w ogóle jakieś trybuny? Może wystarczyło postawić kilkanaście ławek? Podobno i tak było miejsce, więc to "tylko" koszt krzesełek. Ale czy to nie jest w takim razie marnowanie pieniędzy? Przecież "w Bydgoszczy nie ma zapotrzebowania na hokej". Może lepiej było zaoszczędzić pieniądze i wykorzystać mniej efektowny projekt, a hale postawić na jakimś osiedlu? Bartodzieje wydają się chyba idealnym miejscem do tego celu. Większa część miasta miała by tutaj łatwiejszy dojazd niż do Łuczniczki.

Wizualizacje pochodzą ze strony http://www.bydgoszcz.pl. Więcej informacji o klubie BKS Bydgoszcz znajdziecie na ich stronie internetowej. Wystarczy, że klikniecie w ich logo poniżej:Wizualizacje wnętrz


Wizualizacje i porównanie ze stanem dzisiejszym


3 komentarze:

 1. Projekt nowego lodowiska świetnie się prezentuje! Bydgoszcz zdecydowanie potrzebuje nowego lodowiska. Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. A jak się ma położenie nowego Torbydu do planowanego River Tower?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdjęcie nr 4, będzie dokładnie za moimi plecami jak robiło to zdjęcie. Bliżej będzie z RT do nowej hali, niż z nowej hali do Łuczniczki ;)

   Usuń