czwartek, 20 kwietnia 2017

[Immobile K3] kwietniowa wizyta na budowie

W połowie kwietnia ubiegłego roku postawiono niebieski płot wokół przyszłej budowy jednego z najnowocześniejszych biurowców w Bydgoszczy, wkrótce po tym rozpoczęły się prace. Rok po rozpoczęciu budowy trwają prace przy stropie pomiędzy parterem, a pierwszym piętrem. Podczas wczorajszej wizyty udało mi się zrobić kilka zdjęć z przyszłego pierwszego piętraImmobile K3 będzie 7-kondygnacyjnym, 4-piętrowym biurowcem o powierzchni najmu około 8800 metrów kwadratowych. Inwestycja prowadzona jest przez firmę CDI Konsultanci Budowlani. Powstały już dwie kondygnacje podziemne, które zostaną przeznaczone pod parking. Obecnie trwają prace na parterze, który będzie wykorzystywany przez usługi oraz przy stopie pomiędzy parterem a pierwszym piętrem.
Biurowiec powstaje na placu, który od lat pełnił funkcję parkingu. Kilkadziesiąt lat temu znajdował się tutaj dworzec autobusowy, później przeniesiony na ulicę Jagiellońską. Budynek zlokalizowany jest w ścisłym centrum Bydgoszczy, kilkaset metrów os Starego Rynku, tuż obok placu Kościeleckich - jednego z najważniejszych miejsc przesiadkowych w mieście. Krzyżuje się tutaj kilka linii autobusowych dziennych oraz wszystkie nocne.
Budowa rozpoczęła się w kwietniu ubiegłego roku, planowane zakończenie prac to wiosna przyszłego roku.
Widoki z pierwszego piętra
Rampa zjazdowa do parkingu podziemnego


Piętro -1


W tym miejscu znajdzie się separator substancji ropopochodnychOświetlenie naturalne dzięki dziurze między piętrem 0, a -14 komentarze:

 1. Może zadam "głupie" pytanie, ale po co w takim budynku separator substancji ropopochodnych??

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy juz są wstępne plany przebudowy placu koscileckich? Płac miał ruszyć pod koniec budowy biurowca, czyli za rok o tym czasie oprócz immobilie zyskamy rownież całkiem nowy płac w miescie:) i teraz tylko zabudować ryneczek za halą targową, narożnik w którym znajduje sie sphinx i co najważniejsze najlepiej zrównać z ziemia całe przedszkole "Alf"!!! I robi nam sie piękny kawałek miasta:)
  Ps. Czy autor bloga wie może co powstanie na początku ulicy pod blankami tuż za płotem na którym odbywają sie prace od dłuższego czasu??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przed świętami wysłałem zapytanie w sprawie harmonogramu i zakresu przebudowy placu i kilku ulic wokół (do przebudowy idzie również między innymi Zaułek, Grodzka, Pod blankami). Jak tylko dostanę odpowiedź to pojawi się odpowiedni wpis.

   Co do budowy na Pod blankami to powstaje tam przepompownie sieci ciepłowniczej. Wczoraj zrobiłem zdjęcia, ale nie zdążyłem ich przygotować. W poniedziałek pojawią się na stronie.

   Usuń