poniedziałek, 17 października 2016

Targi Mieszkaniowe: jesień 2016

Przez ostatni miesiąc na stronie pojawiało się bardzo dużo wpisów dotyczących inwestycji mieszkaniowych. Było to swego rodzaju przygotowanie do 16. Targów Mieszkaniowych. Chciałem, abyście idąc na Artego Arenę wiedzieli na jakim etapie jest dana inwestycja. Skoro przez miesiąc przygotowywałem Was do targów, to konieczna jest relacja z tej imprezy.Przed targami odwiedziłem 58 miejsc w których trwa budowa lub niedługo ma się zacząć. Przejechałem całe miasto w poszukiwaniu inwestycji, wyjechałem również poza miasto - do gminy Osielsko. Na dzień przed targami udało się dobrnąć do końca. Jednak jak się okazało do kompletu zabrakło kilku inwestycji. Te których zabrakło zobaczycie jeszcze w tym tygodniu w kolejnym "mieszkaniowym placu budowy". Na terenie Bydgoszczy umknęły mi tylko dwie inwestycje, obie planowane.
Na targach zaprezentowano 34 inwestycje (mapa w informatorze ma 33 numerki). Nie wszystkie inwestycje jednak były przedmiotem mojego zainteresowania, chociażby inwestycja w Czarnowie i Żołędowie z powodu odległości od Bydgoszczy oraz inwestycje już ukończone, których nie było już sensu pokazywać. Podczas weekendowej imprezy zaprezentowano kilka nowości, część z nich jednak w internecie była już znana, dwie z nich okazały się zupełną nowością. Obie w Fordonie, obie w niedalekiej odległości od nowej linii tramwajowej, obie przy tej samej ulicy - Wyzwolenia. Apro Investment planuje drugi etap Osiedla Wyzwolenia (I etap ukończony w 2014 roku), natomiast Budstol Invest wkrótce chce ruszyć z Activ Parkiem. Na stoisku Urzędu Miasta Bydgoszcz można było zobaczyć działki, które wkrótce będą wystawione w przetargu. Jedna z nich zwróciła moją szczególną uwagę, o czym poniżej.Jedna z premier - Osiedle Wyzwolenia (po lewej).


Kilka dni temu odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę River Tower. Zdjęcia mogliście zobaczyć tutaj
Platanowy Park pojawił się na stronie tutaj. Obecnie trwa budowa I etapu - dwa budynki w kształcie litery "L", na wiosnę prawdopodobnie wystartuje kolejny etap (na makiecie podświetlone na kolor pomarańczowy)


Osiedle Bursztynowe to jedna z inwestycji, których nie zdążyłem zamieścić na stronie przed targami. Zaległości już nadrobiłem, za kilka dni pojawią się na stronie.Prezentacja mieszkań kolejnej premiery - Activ Park
Makieta domów, które powstają w Osielsku. M Park mogliście zobaczyć tutaj

Makieta budynku przy ulicy Gołębiej 33. Zdjęcia budowy mogliście zobaczyć tutaj

Makieta inwestycji przy ulicy Kaszubskiej 13. Zdjęcia pojawiły się tutajNowa inwestycja w pobliżu nowej linii tramwajowej w Fordonie. Budowa już trwa, zdjęcia znajdziecie tutaj

Prezentacja nowej inwestycji przy ulicy Chodkiewicza. W pobliżu nowej siedziby Akademii Muzycznej, zdjęcia terenu pod budowę znajdziecie tutaj


Kolejna inwestycja powstająca przy nowej linii tramwajowej w Fordonie. Gryfa Pomorskiego 5a, zdjęcia zobaczycie tutaj

Wkrótce do sprzedaży zostanie wystawiona narożna działka na zdjęciu poniżej w skład której wchodzi opuszczony dwupiętrowy budynek (od ulicy Warmińskiego) oraz wszystkie parterowe i jeden piętrowy budynek. Teren znajduje się na rogu ulicy Warmińskiego i Dworcowej. Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego pozwala na budowę w tym miejscu zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej lub usługowej. Cena wywoławcza działki to około 270 tys. złotych.


Relacja z targów nie kończy miesiąca z inwestycjami mieszkaniowymi. Jeszcze w tym tygodniu pojawi się uzupełnienie pominiętych budów oraz, podobnie jak na wiosnę, podsumowanie cyklu wraz z analizą rynku mieszkaniowego. 

4 komentarze:

 1. Samych premier malutko. Budstol Invest pozytywnie zaskoczył mnie i trochę Apro, bo myślałem, że wycofali się z rynku bydgoskiego. Liczyłem, że na targach AWZ pokaże coś nowego, może Murapol czy JHM Development, które planują u nas inwestycje. Najwyraźniej nadal planują ;)A Nordic Developemnt promował Nordic Astrum czy cisza?

  OdpowiedzUsuń
 2. Dawno nic nie było z BPPT, pozdrawiam cieplutko ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mieszkania pochłonęły cały wolny czas. BPPT jest pierwszy do odwiedzenia jak tylko znajdę wolną chwilę w bezdeszczowy dzień :)

   Usuń