środa, 20 kwietnia 2016

[Warszawa] Warsaw Spire

Nietypowy wpis, bo bez zdjęć z Bydgoszczy. Czasami jeżdżę po różnych miastach i bydgoskie przyzwyczajenie zmusza mnie do robienia zdjęć budowom. Postanowiłem, że od czasu do czasu na blogu dla porównania będą się pojawiać inwestycje z innych miast.
Wczoraj była okazja po raz ostatni wejść na taras widokowy na najwyższym 46. piętrze. W przyszłym tygodniu wprowadza się najemca i nigdy już takiej okazji nie będzie. Chyba, że ktoś będzie klientem lub pracownikiem firmy ;)
Warsaw Spire to trzy budynki biurowe wybudowane w dzielnicy Wola. Budowa rozpoczęła się w 2011 roku. W tym czasie udało mi się trzy razy odwiedzić budowę.

Kilka informacji o budynku:
- Wysokość całkowita najwyższego budynku: 220 metrów (dla porównania Pałac Kultury i Nauki ma 237 metrów),
- Wysokość do dachu najwyższego budynku (bez iglicy): 180 metrów,
- Wysokość dwóch mniejszych budynków: 55 metrów,
- Głębokość ścianek szczelinowych: około 55 metrów,
- Powierzchnia całkowita kompleksu: około 100 000 m2,
- Plac wokół budynku (nazwany Placem Europejskim) będzie ogólnodostępny, znajdzie się tutaj kilka restauracji,
- do lokali przeznaczonych na restauracje chciały się wprowadzić banki, inwestor odmówił, mimo że banki oferowały nawet 3x wyższe czynsze niż restauracje.


Przy wieżowcu powstają już kolejne biurowce. Czerwony to kolejny projekt inwestora budującego Warsaw Spire - Ghelamco Poland. A dwa żółte należą do firmy Skanska.

Znalazł się akcent bydgoski, a dokładnie tramwaj wyprodukowany dla Bydgoszczy
Korytarz z winadami

Szklane wieżowce i ruiny kamienic. Za to lubię warszawską Wole :)

Widok z okolic Placu Piłsudskiego (plac z Grobem Nieznanego Żołnierza) mocno się zmienił w ostatnich latach. Z lewej wystaje wieżowiec Cosmopolitan (160 metrów wysokości) wybudowany w 2013 roku, po prawej wieżowiec Q22 (195 metrów wysokości), w środku Warsaw Spire (220 metrów wysokości), budowa dwóch ostatnich budynków właśnie się kończy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz