poniedziałek, 15 lutego 2016

Na budowie: Nordic Haven

Nordic Haven to nowo powstający budynek w centrum miasta. Po zakończeniu budowy będzie najwyższym budynkiem mieszkalnym w mieście, jego wysokość będzie wynosić 55 metrów. Dzięki uprzejmości firmy Nordic Development kilka dni temu udało mi się odwiedzić budowę tej ciekawej inwestycji powstającej w centrum miasta, nad Brdą.


Budynek jednak nie będzie posiadał tylko lokali mieszkalnych. Na pierwszych czterech kondygnacjach naziemnych znajdą się biura, restauracja, klub fitness z widokiem na Operę Nova oraz sklep. Dzięki takiej mieszance niektórym mieszkańcom zniknie problem z dojazdem do pracy, czy na zakupy, a zaoszczędzony czas będą mogli spędzić na wielkim wewnętrznym dziedzińcu - patio z widokiem na miasto lub spacerując po piękniejącej Bydgoszczy.
Zwiedzając budowę mogłem się przekonać, że w budynku nie ma mieszkań ze złym widokiem. Pierwsze mieszkania znajdują się nad dachami pobliskich kamienic, dlatego już z dolnych mieszkań można zobaczyć spory fragment Bydgoszczy. Oczywiście im wyżej tym widok ładniejszy.

Podczas mojej wizyty dotarliśmy na 12. piętro. Na sam szczyt wejdziemy jak się poprawi pogoda i będzie większy spokój na budowie. Nie widać tego z ulicy, ale w środku praca wre, na każdym piętrze jest pełno pracowników :)


Elewacja od strony ulicy Grottgera została już odsłonięta


Wnętrza dwupiętrowego biura


Widok z nowego wysokiego budynku mieszkalnego na nowy most tramwajowy i nowy dworzec, a wkrótce na nowe budynki Astorii (przebudowa ruszy prawdopodobnie za rok). Jeśli uda się utworzyć Uniwersytet Medyczny to część ceglanego budynku po prawej zostanie przeznaczona dla studentów

Widok z 4. piętra

Jedno z najlepszych mieszkań w budynku ze świetnym widokiem na piękne miasto

Cechą charakterystyczną powstającego budynku, oprócz kaskadowej budowy, są dwa wielkie wcięcia w budynku. Po ściągnięciu rusztowań będzie ciekawy widok z tego "wcięcia"
5 komentarzy:

 1. czy gdzieś są już podane oficjalnie orientacyjne ceny za metr?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. pewnie gdzieś są skoro większość mieszkań już jest sprzedanych ;)
   http://www.nordichaven.pl/

   Usuń
  2. Raczej tylko bezpośrednio w biurze sprzedaży

   Usuń
 2. Lubię ten typ zabudowy. Podobają mi się miasta, które rosną wzwyż, a nie w szerz. Mimo, że to Bydgoszcz, a nie Warszawa to myślę, że i tak oferty są skierowane dla bogatszych mieszkańców.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo konkretna inwestycja. Właśnie przeglądam mieszkania ale ładnie się to wszystko rozeszło już.

  OdpowiedzUsuń