wtorek, 10 marca 2015

Platanowy Park - nowa inwestycja na terenach po fabryce Makrum (10.03.2015)

10 marca firma CDI Konsultanci Budowlani zaprezentowała koncepcję zagospodarowania terenów po fabryce Makrum.


Fabryka Makrum zlokalizowana na osiedlu Leśnym w 2019 roku ma się przenieść na tereny po dawnym Zachemie. Działka jest już kupiona. Pierwsze etapy budowy osiedla nie będą jednak ingerować w budynki fabryczne, więc bez problemu będzie można prowadzić równocześnie prace budowlane jak i produkcję.

Na terenach ograniczonych ulicami Leśną, Kamienną, Dwernickiego i Sułkowskiego powstanie około 110 tys. m2 powierzchni mieszkalnej, biurowej, handlowej i hotelowej. Pod każdym z budynków znajdzie się parking, łącznie miejsc parkingowych będzie ok. 1860. Jednak to nie samochody będą dominować na osiedlu, samochodów praktycznie nie będzie, pod każdy budynek będzie można wjechać bezpośrednio z "obwodnicy" osiedla. Pomiędzy budynkami znajdzie się park. Co najważniejsze nie będzie żadnych ogrodzeń. Architekci chcą, żeby te tereny stały się miejscem spotkań mieszkańców Bydgoszczy.

Wzdłuż ulic Kamiennej i Sułkowskiego powstaną biurowce i hotel. Będzie to bufor od tych ruchliwych ulic, dzięki czemu mieszkańcy budynków mieszkalnych będą mogli mieszkać w spokoju.
Pierwszy etap nazwany etapem zerowym już się rozpoczął. Powstają dwa budynki, w których znajdą się 144 mieszkania. Chcemy uzyskać pozwolenie na użytkowanie we wrześniu tego roku - podkreślał Andrzej Witkowski, dyrektor ds. inwestycji developerskich CDI Konsultanci Budowlani. Ważny jest fakt, że budowa jest wspierana przez mBank, a pieniądze pochodzące ze sprzedaży trafiają do CDI dopiero po przekazaniu mieszkania nabywcy. Kolejny etap rozpocznie się jeszcze w tym roku. Wraz z każdym kolejnym etapem będą powstawały tereny zielone. Dlatego im więcej powstanie budynków tym będzie mniej możliwości zmian.

Tempro prac budowlanych ma być dostosowana do potrzeb rynku. Według wyliczeń firmy aktualne potrzeby można oceniać na ok. 150 mieszkań rocznie. Ceny również mają być zróżnicowane - Znajdą się tutaj zarówno mieszkania dla osób starszych, jak i dla młodych. Będziemy uwzględniać program "Mieszkanie dla młodych" - zapowiedział Witkowski.


Wizualizacje:

 Biurowce od strony ulicy Kamiennej


 Plac centralny widziany od strony skrzyżowania Sułkowskiego x Kamienna w tle 50 metrowy budynek


 Plac centralny z zachowanym urządzeniem z fabryki Makrum (na jednym ze zdjęć terenów widać to urządzenie)


 Część biurowa od strony ulicy Kamiennej, w tle widoczny Etap I, który ma być realizowany jeszcze w tym rokuKonferencja prasowa


 Osoby odpowiedzialne za projekt z pracowni CDF Architekci z Poznania


 Przedstawiciele CDI Konsultanci BudowlaniRealizowany Etap 0
Tereny na których ma powstać Platanowy Park
 Na środku widoczne urządzenie, które zostanie odnowione i ustawione na placu centralnym


 W miejscu obecnego budynku fabryki Makrum powstanie biurowiec oraz hotel
 Widok od strony skrzyżowania Kamienna x Sułkowskiego3 komentarze:

  1. Rewelacja, powodzenia ...

    OdpowiedzUsuń
  2. Projekt wygląda imponująco. Bardzo jestem ciekaw efektu końcowego:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Witajcie! Projekty inwestycji wyglądają świetnie, gratuluję! Bardzo chętnie kupiłabym takie mieszkanie szczególnie z wielkim tarasem :) pozdrawiam serdecznie!

    OdpowiedzUsuń